колку може да се повлече од казино банкомат

Популарната велика БРИТАНИЈА букмејкер Paddy Power е наводно прв онлајн sportsbook да понуди обложување преку Facebook Messenger Стан, вести ажурирање од Азија Игри Краток открива.Ирскиот/велика БРИТАНИЈА обложување гигант познат по своите контроверзни пазарот нуди наскоро ќе оди во живо со нов производ да им овозможи на регистрирани корисници да уживаат побрзо влогови преку социјалните медиуми платформа.Новата функција ќе бидат обезбедени од страна на текст обложување услуги Onionsack, кои се исто така зад текстот обложување системи на неколку велика БРИТАНИЈА sportsbetting синџири, вклучувајќи Ladbrokes, Вилијам Хил, и Totepool.Функцијата ќе биде со користење на chatbot, јас.e.компјутерска програма што се анализира пораките и реагира соодветно, само како човечки би.На chatbot е првиот обложување бот во индустријата за да им даде на играчите можност да се постави облози директно преку Facebook е Гласник стан, благодарение на Onionsack е Саа пораки платформа.Програмата ќе им овозможи на bettors да се пријавите за да нивните Paddy Power сметки, проверете нивните пари рамнотежа, и потоа напишете порака со влог им се допаѓа.На бот автоматски ќе се разбере пораката и ќе ја изврши трансакцијата, слично на она СМС-обложување системи се направи.Дополнителна корист ќе биде примање на сопствени притисни известувања, блог постови, видеа и објави директно до нивните Гласник inbox (примени) колку може да се повлече од казино банкомат. Paddy Power производ директор, Мајкл Healy, вели компанијата е "воодушевен" да се направи пионерски влезот во chatbot на пазарот, како што беше очигледно се движи да се направи, знаејќи дека речиси секој Paddy Power клиент е на Facebook и дека повеќето од нив "љубов мобилни пораки апликации." Тој додава дека, за разлика од давајќи им можност да добијат шансите и прилагодени известувања, корисниците на бот, исто така, ќе бидат во можност да се добие нивната секојдневна доза на "зло и за забава." Џонатан Моќ, извршен ДИРЕКТОР на Onionsack, исто така коментирал со зборовите дека обложување преку Facebook Messenger беше логичен чекор и дека тие очекуваат повеќе sportsbetting оператори да започне свој chatbots во иднина. колку пари може да казино исплата.