колку пари може да казино ви даде

Макао игри компанијата Змеј Корп е иницијатива да се интегрираат blockchain во најголемите светски коцкање центар беше фрлен во неизвесност во понеделник од ненадејни и неочекувани присуство на "Скршен Заб" Wan Kuok-кои, познат поранешен Тријада шеф.Змеј Корп и неговиот бизнис партнер, Wi Холдинг Компанија, план да се одржи почетна монета нудење на нивните нови дигитални валута следниот месец кога тие се надеваат да се подигне 500 милиони долари.Парите ќе бидат делумно се инвестирани во Змеј Бисер лебди казино, во моментов во изградба во Норвешка, како и да бидат изоре во својата junket операции.Тоа ќе, за прв пат, им овозможи на припадниците на јавноста да поседувате парчиња на Макао казино и нејзините junkets преку нови дигитални токени.Но фотографии добиени од Јужна Кина Утро Пост откри дека Wan, кој служи 14 години во затвор за нелегално коцкање, кредит-sharking, злосторничко здружение, како и обид за убиство на Макао е шеф на полицијата, се појави на потпишување на церемонијата во понеделник за да ги означите заедничко вложување меѓу Змеј и Wi Држи колку пари може да казино ви даде. Wan присуство е веројатно да се привлечат надзор на регулатори, во време кога Пекинг, борејќи капитал лет и "сериозност" на инвестиции, има испукани надолу за користењето на дигитални валути.Претходно овој месец, народна Банка на Кина забрани МЦК и се затвори во земјата е голема дигитални валута размена.Во понеделникот, Chakrit Ахмад, извршен ДИРЕКТОР на Wi Холдинг Компанија, рече потфат би се тргна властите во Пекинг бидејќи белези ќе бидат издадени во автономна територија на Хонг Конг, кој часови дигитални валути како "виртуелна стоки" кои не се предмет на уредување.Но другите не се толку сигурни не хард рок cancun имаат казино. "Ова е веројатно побезбедна IOU од junkets' традиционалното ракување или еден-страница договор," извор со знаење на junket финансирање, изјави Јужна Кина Утро Пост не хард рок казино даде слободен пијалоци.

"Сепак, тоа е токму причината зошто тоа е невозможно да веруваат дека ова ќе биде толерирано од страна на властите.Тие се во основа се обидува да го користат ТОА patch да се прави легитимно подземна активност" не хард рок казино имаат бафет. Како шеф на Макао е 14k Triads, Wan presided над брутална војна во деведесеттите години, кога ривалски банди се борат за контрола на енклава е junket операции.Тој беше уапсен набргу откако не успеа автомобил бомба атентатот на полицијата главен Антонио Marques Baptista и осуден на 15 години, во ноември 1999 година, само еден месец пред Macau се врати на Кинески суверенитет по 400 години, како португалски колонии коцкање на широкото море 1940 фрлија.

Wan беше објавен во 2012 година и се верува дека имаат повторно да влезе во junket индустрија. коцкање на нас акции станува се потешко.