како да се дели работа во Blackjack

Посебен пост-одмор издание да ви донесе до брзина на она што отиде надолу додека сте биле зафатени кутии вашите gobs со турција и бело.Најпрво, за ако имате пропуштен Калвин Ayre е да се погледне назад во годината дека е или неговите предвидувања за оваа година да дојде, срам за вас.АМЕРИКА Невада се откажа од сојузниот онлајн покер и предложената промена на своите регулативи за да се овозможи меѓудржавни compacts; Цезар Забава стекнати социјална игра програмери Бивол Studios; Одморалишта Светот Њујорк го поставите евиденција на приходите во првата година од своето постоење; САД Трговски Претставник одигра жртвата картичка по Антигва обиде да се соберат на заостанатите сметка; Невада sportsbooks зеде чука на МАК оваа сезона; Њу Џерси добија constituional спортски обложувања аргумент датум за Денот на Вљубените; САД се обидоа да силна рака развивачот на софтвер да се пробие во спортски bettors' сметки; Zynga е штедење на програмата продолжи со пропаѓањето на 11 повеќе игри; проблем коцкари беа пронајдени да имаат проблеми со многу други работи и Џејсон Кирк се пожали на друг изгуби Националната Хокеј Лига сезона.ЕВРОПА & БЛИСКИОТ ИСТОК Schleswig-Holstein појасни дека неговите нови онлајн игри на лиценци не се однесуваат на остатокот од Германија, Шпанија објавен финансиски личности од својата нова онлајн игри на пазарот, кој се очекува да додадете онлајн слотови во 2013; Данска прошири своето онлајн коцкање лиценца услови за уште пет години; Израел подготвен законска регулатива овозможување на полицијата да го нарачате IP блокирање на коцкање сајтови; PokerStars најави Зум Покер турнири; Betfred започна Playtech-напојува мобилните казино нуди и Betfair доби Нова Година smackdown од игри аналитичарите како да се дели работа во blackjack. Macau ASIA испратени нови приходи за евиденција и за месец декември и за годината како целина, испраќање на НАС казино акции зголемените, но Macau е нова забрана за пушење побарано штрајк закани од казино работници; Кина додадени некои повеќе тули на својата Голема Firewall; Џејмс Пакер стана мнозински сопственик на Круната Ltd.само во времето за да ја заврши својата $750m рено на Круната Перт.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да направите магија слотови работа со multiclassing.