не Canterbury парк има слотови

Кога градот дебати дали или не да биде домаќин на казино, можете да се чувствуваат прилично сигурни дека истите прашања ќе излезе време и повторно.И така тоа не беше изненадување дека средба на заедницата на 1 април во MassMutual Центар во текот на предложените MGM Спрингфилд казино видов многу од истите аргументи донесе копија на секоја страна, што беа чуле за години.Главната разлика, се чини, беше итноста со која тие се доставени.На средбата беше последна шанса за двете приврзаници и противници на предлог Спрингфилд казино да говори пред членовите на Масачусетс Игри Комисија.Комисијата наскоро ќе одлучи дали или не да му даде на Западен Масачусетс казино лиценца за MGM Установи – една компанија уште во трчање во тој регион.Имало многу поединци со различни мислења кои бараат да бидат слушнати.По средбата почна со MGM презентација, секој од 350 луѓе кои присуствуваа на состанокот имаше можност да се даде говор до пет минути или помалку.Многу не само тоа, нудат страстни правни основи за и против казино.Бизнис сопствениците како Керол DeCarlo рече дека тие се среќни да имаат MGM во нивната заедница, и Градот Советник Kateri Walsh рече дека казино ќе им помогне на економијата на целиот град не canterbury парк има слотови. "Регионалната Вработување Одбор на Hampden Каунти верува на доделувањето на лиценца за MGM да работат на Спрингфилд казино е звучен економски развој и бизнис одлука", рече Давид Крстарење, претседателот на вработување одбор.Во меѓувреме, другите посочи најчесто изјави негативи на казино игри, додека на жителите како Карен Ford рече дека тие не би сакал еден од новите казино работни места MGM вели дека тие се создаваат.Но, иако многу од аргументите беа добро се носи и може да дојде од која било заедница со оглед на нов казино, некои уникатни однесува биле сослушани, како и.Боб McCarroll – членка на Спрингфилд за Зачувување на Доверба – излезе да го каже тој беше во корист на казино.Сепак, тој, исто така, ја повика комисијата да побара MGM да се спаси façades на многу историски имот на локацијата каде ново место ќе биде изграден во понеделник навечер фудбал коцкање зема. "Јас ве поттикнувам да се даде MGM на лиценца," McCarroll рече moncton казино концерт за седење табелата. "Но, во тоа е така, јас побара од вас да се обезбеди историјата се чува во" wow.'" Со MGM се крајните компанија уште во трчање за лиценца во Западен Масачусетс, некои се сомневаат дали или не на процесот беше навистина се конкурентни.Но, MGM претставници потсети присутните дека работите hadn ' t секогаш е така едноставна монако гп казино плоштад. "Секој кој вели дека ние немаме конкуренција не се сеќавам кога имавме пет компании," рече MGM Спрингфилд Претседателот Мајкл Mathis.Тој додаде дека на натпреварот имаше помогна да се подобри на MGM предлог, со што на тековната идеи посилни од оние во првата нацрт-верзија.Како гејминг комисија се доближува до доделувањето на лиценци, притисокот е зголемување на конкурентите во текот на Масачусетс.Тоа вклучува предложените Mohegan Сонцето казино во го почитуваат, каде што државните функционери се нареди на компанијата да се спроведе нови влијанието врз животната средина студија.Партнер Suffolk Падови надеваше дека нивната оригинална студија ќе бидат доволни, но – како и во многу други аспекти на нивниот предлог – фактот дека новата го почитуваат план е значително различни од оригиналната Исток Бостон казино проектот доведе до тоа државата да се каже дека тоа мора да биде reevaluated како посебен проект. moncton казино часови на работа.