кога не Dfa отворен слотови за закажување

На Senet Група е да ја емитува својата прва ТВ реклами во петокот, како што чекори до нејзината кампања за промовирање на одговорни коцкање во велика БРИТАНИЈА.Групата е составена од Европската bookmakers Вилијам Хил, Ladbrokes, Корали и Paddy Power, и беше основана во септември да се само-регулирање на индустрија кога не dfa отворен слотови за закажување. A £2m кампања е да се биде финансиран од страна на група и е првиот од ваков вид во велика БРИТАНИЈА.Рекламната кампања користи руво "Лоши Бети" на мелодија на песната "Црно Betty" и вклучува две одделни недвижности покажува играчи и се охрабруваат да се запре обложување кога стануваат фрустрирани по загуба, со една во обложување продавница и другите игра онлајн дома.Двете недвижности завршува со пораката: "Кога забавата ќе престане, да престане." Senet Група привремената главен извршен директор Рон Finlay рече: "поголемиот дел од луѓето кои се коцка да уживате во него одговорно и безбедно, но некои може да се лизга во проблем коцкање кога не орел планина казино се отвори.

"Нашата кампања нагласува некои од знаците за предупредување и обезбедува независни извори на совети за оние кои се чувствуваат нивните коцкање е излегуваат од контрола" tournoi покер lloret del mar 2021. Групата има намера да се прошири на своите четири постојните членови, со новите Независни Стандарди Комесарот Ванда Goldwag откривање на тоа, планира да одржи разговори со онлајн оператори. tournoi покер ла рош-претставништво posay.