какви се шансите на еден број во рулет

Покер колективно очите може да биде цврсто фиксирани на Вегас во моментов, но Азија нели земени се забележи како Macau Покер Првенство круни својот најнов шампион какви се шансите на еден број во рулет. Celina Lin зеде надолу нејзиниот втор РЕК " Црвениот Змеј настан и Кинески играч е единствениот женски да победи на натпреварот, не само еднаш, но сега два пати.Таа им кажа на PokerStars блог: "јас секогаш сакав да бидам првиот женски шампион, но јас мислев дека тоа е невозможно да се победи двапати." Заедно со фали права меѓу Macau е покер елита, нејзината победа во Гранд Waldo Забава Комплекс значи HK$854,000 (US$110,000) награда и посакувана црвен змеј трофеј.Сето ова беше пред Настан #31 од Светската Серија на Покер конечно се склучува по една и назад двонасочна борбата видел Картер Филипс преовладуваат над Џо Cada.На $1,500 NLHE беше најголемиот од ваков тип досега, со 2,811 учесници, и последните два играчи беа меѓу најкратките купишта на почетокот на финалето какви се шансите на craps броеви. Cada постави доста борбата во главите-up и беше во водство самиот на одредени поени, но не можеше да управуваат со една нараквица победи.Во прилог на bling, Филипс зема дома, уредно $664,130, и реагирање на неговиот втор хривнија тој кажа Блеф Списание тоа "се чувствува навистина добро токму сега" шансите на удирање на пораз во texas holdem. LB Покер претседателот Ксавиер Etienne мисли заедничкиот потфат ќе се објави добивка во следните три години и покрај огромни загуби минатата година.Говорејќи за да LesEchos.fr, Etienne верува дека профитот ќе дојде помеѓу "2014 до 2015 година" – една година зад претходните проекции.Покер компанијата е заеднички потфат помеѓу FDJ и Groupe Lucien Barriere и се претвори во текот на нето загуба од €29.9 милиони евра во првите шест месеци.Тие ќе бидат во потрага за партнерство со Цезар Интерактивна Забава (CIE), потпишана на оваа година, да им се обезбеди со зголемување на приходите во иднината.Во однос на овој проект, Etienne додаде: "Ние сме на почетокот на инвестиции во индустриски проект. "Изградбата на фундаменталните е зад нас", рече Etienne пред додавајќи дека ќе "рампата до комерцијално и иновативност во производот." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre шансите на притискање на слот машина џекпот.