покер е среќа или стратегија

Со туристи се враќаат, игри приходи во Њу Орлеанс се зголеми од страна на 2,2 проценти од април до Мај, според еден неодамнешен извештај.Њу Орлеанс врши подобри од остатокот на државата во текот на Мај, според nola.com.Казина во Њу Орлеанс област освои $56.3 милиони во Мај, за разлика од $55.1 милиони евра во април.Њу Орлеанс-област својства вклучуваат три riverboat казина, една земја-врз основа казино во градот, и еден racino.Националната, игри победи одби од 3.2 проценти од $235 милиони евра во април да $228 милиони евра во Мај.Овој вкупно вклучува Њу Орлеанс-област својства, плус 10 повеќе riverboat казина низ државата и три други racinos.Кон крајот на Мај, државата го крена задолжително маска услов и други ограничувања имплементирана минатата година како COVID-19 случаи почна да се скок.Ова го отвори патот за во живо забава да започне повторно во областа на туризмот, кои зависат од Њу Орлеанс.Големиот победник во Њу Орлеанс област беше земјиште базирани на Harrah ' s казино.Тоа отиде од $25.1 милиони евра во април да $26.8 милиони евра во Мај, 6.7% зголемување.Богатство Градите, а riverboat казино во Kenner, искусни 3.9% зголемување, од $8.8 милиони евра во април да $9.2 милиони евра во Мај.Богатство Градите е северозападно од центарот на Њу Орлеанс во Езерото Pontchartrain.Некои резултати во Њу Орлеанс област не беа позитивни.Јужно од центарот на градот, на Boomtown riverboat казино во Харви отиде од $12.9 милиони евра во април да $12.5 милиони во Мај, намалување на 3.2 проценти.Националната, најголемо вкупно процентуално зголемување што се случи на Потковица riverboat казино во Bossier Градот.На Потковица е казино победа беше до 8.2 проценти од $16.3 милиони евра во април да $17.6 милиони евра во Мај покер е среќа или стратегија. Bossier Градот е во северозападниот дел на државата.Тоа е на источната страна на Црвена Река, карши Shreveport.Во Shreveport, на Сем е Град riverboat казино видов зголемување на својот игри победи на 3.6 проценти, за разлика од $5.9 милиони евра во април да $6.1 милиони следниот месец.Најголем процент се намалува во игри победи случија низ државата.Овие вклучуваат falloff во Boomtown riverboat казино во Bossier Град на 9,2 проценти, од $5.5 милиони $5 милиони евра.Во Лејк Чарлс, Златна Грутка riverboat казино отиде од $31.8 милиони евра во април да $29.5 милиони евра во Мај, пад од 7,2% покер е среќа или вештина. Lake Charles е во југозападниот дел на државата.Казино оператори во Луизијана се надева дека правна спортски обложувања ќе ја зголеми нивната крајна линија.Оваа недела, Gov saracen casino resort работни места во борови блеф арканзас. Џон Бел Едвардс (D) потпишан на завршната сметка се бара да се овозможи спортско обложување во 55 64 парохии, кои се одобрени за време на минатиот ноември изборната.Гласачи во парохии, каде што најголемите градови се наоѓаат претежно одобрени спортски обложувања.Според новиот закон, bettors може да ги користат своите паметни телефони во wagering на живи спортски настани, или може да се стави пари надолу во казино во sportsbook.Застапниците се надевам на лиценцирање процес ќе оди брзо, така што спортско обложување може да почне од страна на фудбалската сезона во пад. saracen casino resort во борови блеф арканзас.