кога ќе казино Dlc излезе

По објавувањето на нејзините Проект Очекувам проширување вложување во средината на август, Висконсин Winnebago Племе има сега се скрши во земјата на развој на шема за своите казина во градовите на Висконсин Dells, Црна Река Паѓа и Wittenberg.Племето претходно откри дека проширувањето проектот ќе чини $153 милиони денари и да видиме што понатаму да се развие трио на Хо-Дел Игри-брендирани казина, а исто така додавање на 100 работни места за своите веќе 3,400-силна работна сила.Според извештајот од La Crosse Трибјун весник, Проект на Напред ќе се види казино во Црна Река Паѓа додадете 120-соба хотел заедно со проширена и редизајниран казино нуди 200 повеќе слотови.Планот е дополнително да се вклучи оператор Хо-Дел Игри носат висок лимит игри на објектот се наоѓа на околу 55 милји јужно од Eau Клер додека изградба на нов паркинг и преобликува вклучена со 36 дополнителни седишта кога ќе казино dlc излезе. "Тоа е долго време доаѓа," Елиот Garvin од Висконсин Winnebago Племе, изјави La Crosse Трибјун договор или нема договор онлајн слотови. "Ние се случува да се delving во нова авантура тука.Јас види ништо, но добри работи доаѓаат за нашиот народ." За казино во Wittenberg, која се наоѓа некои 67 километри северозападно од Грин Беј, Висконсин Winnebago Племе е да додадете 84-седиште ресторан и бар заедно на 86-соба хотел.Како што ако ова не беше доволно, Проект Напред ќе видите објектот е казино се прошири со додавање на 272 слотови и десет игри маси, како и нови високо-граница и не-пушењето коцкање области.Конечно, Висконсин Winnebago Племе објасни дека Проектот Напред е да се види нов хотел главниот влез и лоби додадена на својот објект во Висконсин Dells, додека имотот е да згора на тоа има бинго и вклучена области реновиран.Централната Висконсин казино, исто така, наскоро функција нов хотел, бар, покер соба и надвор од патеката обложување објектот, додека неговите игри подот е да биде редизајниран и доаѓаат во комплет со проширена непушачите.Грег Garvin, Извршен Менаџер за Висконсин Winnebago Племе е Хо-Дел Игри претпријатието, изјави La Crosse Трибјун дека Црна Река Паѓа казино веќе го поздравува некои 700,000 посетители во годината од целиот свет, додека Проектот за Напред ќе им овозможи на место да ја продолжи својата историја како "премиера игри и центар за забава".Весникот објави дека функционери се надеваат дека за да се заврши Проектот Очекуваме до крајот на следната година, со триото на објектите за поставување за да ги задржат своите редовни работни часа и придонеси во текот на работата договор или нема договор слот демо. "Бараме за вашето трпение," Тим Kippenhan, Заменик-Претседател и Главен Оперативен Директор за главниот изведувач Miron Изградба, изјави La Crosse Трибјун договор или нема договор слот машина. "Ние ќе се потрудиме.Тоа навистина е важно за нас да блесне." е живо казино отворен на велигден.