првиот човек молња рулет демо

$243,324 плати-ден за Вилсон Лим Тоа е профитабилен викенд за Сингапур покер про Вилсон Лим, кој го презеде по Азија Пацифик Покер Турнеја главниот настан во Манила на Филипините, besting поле на 1,364 да заработи главната награда од $243,324 и PokerStars Platinum Помине во вредност од $30,000. Winamax, PokerStars, Франција, PartyPoker Франција, Bwin Франција и PMU Франција да продолжат да работат.Регулаторот вели дека и првиот и вториот квартал приходи оваа година се највисоки од 2013 година.

Filatov остави својот работи многу доцна, само кршење надвор од ниска купишта на Ден 4 од натпреварот, кога само три маси остана.Сепак, откако во продавница тој се напојува преку преживеаните да се заокружи во главите нагоре против колеги руската про Gor Kazaryan, со дуо рамномерно се исти.За следната 80 минути две бореше надвор, со доведе менува неколку пати пред Filatov беше во можност да се држат за неа, и на крајот го елиминира Kazaryan на втор за НАС$ 576,030, Други конечна табела cashes се вклучени: Андреј Malyshev $394,802Виктор Khodorenko $265,860Alexey Melnikov $177,240Gleb Tremzin $124,068Михаил Galitskiy $88,620Константин Uspenskii $62,034 Наменета да им служи играчи во заедничка ликвидност нации Франција, Spaion и Португалија Во еден потег за да се обезбеди турнир акција за играчи во заедничката ликвидност базен се состои Франција, Шпанија и Португалија, PokerStars, најави дека тоа е да се инвестира 15 милиони Евра во гаранции за својата нова Галактички Серија.Француски, италијански и португалски играчи беа одбиен пристап до врвот турнири како WCOOP за правни причини, и новата серија на 186 настани е дизајниран да се осврне на прашањето.Сателити за првата функција настани започна оваа недела на .fr, .es, и .pt платформи.Распоред за серија се состои од само NL Holdem и ПЛ Omaha турнири, и серијата удари исклучување на август 26, трчање преку септември 13. Иван Leow bests список на врвни меѓународни играчи да се тврди победа во PartyPokerLIVE-домаќин Тритон Покер Супер High Roller во Сочи, Русија вкупно областа на 29 записи (20 единствени играчи и девет ре-записи) ponied до БРИШЕЊЕ 6,000,000 купи-во оваа недела за PartyPokerLIVE-домаќин Тритон Покер Супер High Roller во Сочи, Русија, каде Малезија аце Иван Leow (38) се појавија победнички да се тврди дека САД$1.13 милиони главната награда.Меѓу оние што се натпреваруваат на меѓународно ниво, почитуван имиња како Фил Ivey, Тимотеј Адамс, Ричард Yong, Dietrich Брзо, Patrik Antonius, Manig Loeser, Павле Phua, Philipp Gruissem, Niall Фарел, Koray Aldemir, и Timofey Kuznetsov.Само четири би готово од наградниот фонд од над НАС$2.6 милиони.
Америка Cardroom не само целна Неодамнешните објави на Твитер покажаа дека Америка Cardroom не беше само онлајн покер сајт нападнат од DDoS хакери оваа недела (види го претходниот InfoPowa извештај).Многу малку детали во моментов е на располагање, но се чини дека: На август 9 PartyPoker советуваше играчите: "Извинување за технички проблеми, можеме да се работи да се поправат, на сајтот има насочени со DDoS напад од трети страни.Ние се надеваме да се продолжи нормалниот бизнис многу наскоро и ќе ви ги ажурираат.Ви благодариме за вашето трпение." АЖУРИРАЊЕ Откако во првиот тврдејќи пореметувања на своите турнири беа поради "технички прашања" PokerStars е изворот на социјалните медиуми дека тоа беше, исто така, погодени со DDoS напади во истата општа временска рамка како Партија Покер и ACR.Трите оператори беа едни насочени во нападите во рамките на просторот на нешто повеќе од една недела, почнувајќи 5 август првиот човек молња рулет демо. Тоа не е сите непречено едрење за Лим, кој започна финалната маса акција како на краток оџакот но успеа да се опорави и да се бори против својот пат во главите нагоре со Кинески аце Јуани Чао Li, кој беше доминирана конечна табела акција за многу на последниот ден и изгледаше како човек да се победи. Ќе има некои се поклопуваат со PokerStars Светското Првенство во Онлајн Покер, која работи септември 2 до 17 првиот покер машини во австралија. ARJEL е H1-2018 бројки покажуваат онлајн покер приходи до 6 проценти година-на-година на Еврото од 129 милиони денари, со готовина игра приходи до 14 проценти и турнир приходи за 12 отсто подобро отколку една година претходно.Регулаторот објави дека во вториот квартал спортски обложувања пресуди, со wagers зголемените 61% од година-на-година на само над 1 милијарда Евра, главно поради Светското Првенство за фудбал акција.Приходи од вложување хит Евра 181 милион пораст на повеќе од две третини.Фудбалот е најпопуларниот спорт, снимање 59 проценти од сите облози како број на неделни активни спортови punters се зголеми за 75 проценти да се 527,000 благодарение на промотивни иницијативи доделени во текот на Светското Првенство (22 милиони Евра).

ARJEL се изјасниле дека wagers на horseracing, исто така, се зголеми до 5 проценти y-o-y во Q2 да стигнат до 250 милиони Евра, генерирање на приходи до 6 проценти во Евра 61 милиони денари.Покер готовина игра wagers се зголеми од 9% во Q2, достигнувајќи Евра 925 милиони евра, додека турнир влегувањето надоместоци се зголеми за 10 проценти да се Евра 525 милиони денари.Целокупната Q2 покер приходи се зголеми само 2 проценти и покрај зголемувањето на играчи од 8 проценти на 246,000. САД$ 887,000 плати-ден за PartyPoker амбасадорот на PartyPoker амбасадорот Anatoly Filatov е додадена на rouble еквивалент на US$ 887,000 на неговиот US$ 2.1 милиони евра во кариерата заработка по освојувањето на US$ 4,700 купи-во PartyPoker Живеат Милиони Русија Главниот Настан во Сочи оваа недела.Настанот привлече поле од 916 играчи кои дестилирана до конечна табела се состои од седум Русите, еден Белоруски и Малезија покер про Брадата Веи Лим првиот покер машини во викторија. Win претставена уште еден чекор во Leow е извонреден се кандидира на победи оваа година што го видел него го направи пет 6-фигура плати дена, вклучувајќи милион долари награда во Тритон Покер Супер High Roller Серија Jeju, Кореја (види го претходниот InfoPowa извештај).Други конечна табела cashes отиде да Wai Leong Чан ($472,500) и Manig Loeser ($283,500) никој не е небото најдобри мулти алатка слотови.