првиот покер машини во викторија

Športna loterija, водечки националната лотарија и обложување спортски услуги го најави лансирањето на Colossus Облози джакпот, давајќи им пристап до Colossus' multimillion-евра награди на Словенечки играчи за прв пат.Интеграција опфаќа целосна Colossus спортски портфолио и производот ќе биде достапен за да се игра и на интернет и во продавници.Онлајн играчи, исто така ќе бидат воведени за да се Colossus' делумна Готовина Надвор функционалност првиот покер машини во викторија. Športna loterija е Претседателот на Управниот Одбор, проф никој не е небото најдобри мулти алатка слотови. д-Р Едвард Kolar, рече, "Нашето партнерство со Colossus одраз на нашата посветеност да обезбедиме Словенците со најдобрите и најпознатите одговорен забава во спортско обложување.Тоа е природно се вклопуваат за нас како нашите клиенти сега можат да пука за лотарија големина джакпот со мали удели на возбудлив спортски содржини.И тоа, исто така, ќе значи зголемен, де-ризикува приходи за да може да продолжи да ја поддржува многу големи причини во нашите локални екосистем." Colossus Облози' COO, Дејвид О'Reilly, коментираше: "Ние сме возбудени да се добредојдовте Športna loterija како нашата прва лотарија оператор на Colossus мрежа.Ние веруваме дека нашата базени производ може да уникатно го премости јазот помеѓу лотарија и фиксна шансите спортски обложувања и затоа има потенцијал да поднесе жалба на двете јавност и пошироко.Ова партнерство го означува почетокот на нова ера на проширување за Colossus во овој простор." За дополнителни информации ве молиме контактирајте Дејвид О'Reilly на [email protected].За Športna loterija Организирање на класични игри на среќа е активност од големо општествено значење во Република Словенија.Во прилог на обезбедување на безбедна и избалансиран снабдување на коцкање производи за потрошувачите, оваа активност претставува единствен ресурс за попреченост, хуманитарни и спортски организации никој не е небото. Športna loterija има добиено сертификати на одговорните коцкање од Светот Лотарија Асоцијација (WLA) и Европската Државната Лотарија и Тото Асоцијација (EL), изложен на квалитетот на бизнис и одржлив и одговорно ракување со коцкање.За Colossus Облози Colossus Облози е мулти-award-winning базени обложување оператор кој има пионер во Готовина Надвор и има одобрение за серија на патенти во однос на функционалноста низ сите форми на обложување и игри.Фирмата е палета на производи вклучува Colossus спортски базени, на најголемиот светски спортски джакпот; FreePlay, иновативен "слободен bet' маркетинг платформа; и Colossus Syndicates, а crowdfunding продолжување на главниот спортски базени нудат.Од неговото лансирање во 2013 година, Colossus има дистрибуирани повеќе од £100 милиони денари во награди и помина во живо со преку педесет партнери, вклучувајќи Betfair, Г-Зелена и Betway Африка.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre можете да додадете слотови на вашиот брод.