како да се игра покер тексас

Од пред неколку недели Калвин Ayre ни го даде неговиот 2011 предвидувања за гејминг индустријата и оваа недела во нашата CalvinAyre.com Неделна Анкета прашавме што ќе се најголемите игри приказна на 2011 година? Гласањето беше тесна помеѓу првите две опции, но водечки на начин со 33% од гласовите беше НИ Држава се Кандидира Онлајн Игри на работата.Ако НИ држава може успешно, или дури и безуспешно, да се започне владата се кандидира игри операција, тоа ќе испрати бранува низ индустрија како ние никогаш не сум го видел.Ние ќе мора да се види како Њу Џерси се занимава со министерството за Правда и ако Калифорнија конечно може да ги собереш игри сметка што може да го направи тоа преку нивните законодавната власт, но ова ќе биде една огромна приказна во 2011 ако тоа се случува.Второ место со 29% од гласовите беше мобилни игри.Мобилни игри е следното големо нешто за некое време, но со подобра мобилна технологија во денешните паметни телефони и преносни уреди, мобилни технологија ќе го направи големи промени во тоа како луѓето ја играат онлајн.Трета со 19% предвидување на Азискиот Пазар Раст ќе биде голема приказна или 2011 година како да се игра покер тексас. Азија Пазарот ќе продолжи да расте значително во однос на сите други пазари.Тоа Калвин е предвидување е во право и тие обично се, "големите Азиски приватните компании ќе пристигнат на светската сцена, како и некои reenactment на "Бура од Исток'", мислејќи на Џингис Кан инвазија на Европа.Заокружување излезат на гласање, извршувањето на приватни компании како Bet365 и индустрија стабилност секоја ова предизвика 5%.Во индустрија, која продолжува да расте на глобално ниво, изненадувачки е 5% одбрале таа опција колку warframe слотови дали имате. 10% се предвидуваат друга приказна ќе биде голема тема на 2011 година колку warframe слотови не ќе почнете со. Ако имате вашиот Кристална Топка рака, ве молиме ги споделите со нас во полето за коментари подолу оние што други приказни може да биде.Она што Ќе Биде Најголемите Игри Приказна на 2011 година? Американскиот Државен се Кандидира Онлајн Игри Операција – 33% Мобилни Игри – 29% Азиски Пазар Раст – 19% Друго (да ги Споделите со Нас) – 10% за Извршување на Приватна Игри Компании – 5% Индустрија Стабилност – 5% Вршењето на Јавните Игри Компании – 0% Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку warframe слотови добивате.