покер турнири во заливот област

Макао властите продолжат да попуштат надолу на неовластено користење на Кина UnionPay банкарски картички за да се олесни лажен парични трансакции.Во петок, Макао Судството, Полицијата (JP) објави апсењето на 23 лица следниве испитувања на 13 малопродажните продавници.Во осум од овие продавници, полицијата заплени UnionPay терминали, кои биле модифицирани за процесот на трансакции како ако тие се случуваат на Кинески копното.Марк Sou Sio Keong, на ЈП главата на ТОА злосторства, рече дека полицијата откри локална работилница во која UnionPay терминали беа биде изменета, по што тие беа продадени на други локални продавници покер турнири во заливот област. Sou рече дека полицијата, исто така, се запленети HKD 7.5 m ($967k) во готово во текот на нивната истрага.Полицискиот портпарол изјави GGRAsia дека терминали беше изменета за "игри цели." Продавниците во прашање беа регистрирани како накит или електронска опрема продажни места, но портпаролот рече дека тие се осомничени за спроведување на "pawnshop-како" бизнис.Макао е pawnshops веќе долго време се популарен метод на circumventing лимити за колку пари Кинески коцкари е дозволено да ги тргнеме на копното.Продавниците се продава луксузни стоки, како часовници и накит за овие коцкари, кој потоа веднаш да се врати на објект за пари, минус комисија.Десет од 23 уапсени лица, наводно работел како "совет hustlers" во Макао казина, режија коцкари потреба од готовина да го продавниците да се вклучат во овие тип на dodgy трансакции.Полицијата рече дека апсењето го претстави првиот "големи работата на мешање со ПОС терминали" и сомневање е дека многу повеќе модифицирани терминали се користи на други продавници.На терминали исто така беше изменета за да се избегне 1.5% такса за ракување дека UnionPay наметнува кога неговата точка-на-продажба терминали се користи во врска со локалните банки.Копното-базирани терминали полнење максимална надомест на ЈЕНИ 26 (), без оглед на големината на трансакцијата.Продавниците се користи оваа такса несовпаѓање да се соберат процент од нелегалната трансакција од клиенти.Пекинг е обидуваат да говедско до спроведување на своите капитални контроли, вклучувајќи ги и новите ограничувања на количината на пари UnionPay картичка корисниците можат да ги повлече од Макао Банкомати во една трансакција.Вкупната вредност на нелегални UnionPay трансакции во Макао во 2015 година беше $153m но оваа бројка се очекува да се врвот $262m во 2016 година како да се чита линии на слот машини. За евиденција, Меѓународниот Монетарен Фонд е идентификуван Macau како да има втора највисока концентрација на Банкомати во целиот свет.Во 2005 година, Макао имаше 56 Банкомати по 100k возрасни, но оваа бројка се зголеми на 254 Банкомати во 2015 година, само втор во Јужна Кореја е 278 како да се чита покер листи. Макао е фигура, исто така, е значително поголем од регионалниот просек од 52 во Источна Азија и Пацификот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да ги прочитате луѓето рацете во покер.