како да ги прочитате луѓето рацете во покер

Ако можете да се обложуваат дека $1.5 милијарди стекнување на слот машина производителот WMS Индустрии од Научни Игри Корпорација ќе се зголеми Њујорк-врз основа на Научни стрит cred на Вол Стрит, ве молиме чекор напред: динг динг динг, имаме победник!На откупот, се очекува да се донесе и WMS и Научни Игри во соседството од $100 милиони во дополнителни трошоци заштеди помеѓу две споени компании, а тоа е правење на инвеститорите во ушите перк нагоре.Научно е во потрага по слот машина на одлуки за некое време сега; компанијата обезбедува лотарија системи и опрема за да се кандидира на истото на многу Американски држави, Канадски провинции, па дури и некои странски земји.Не очекувај Невада да се биде еден од оние иако; не ќе се случи.За WMS акционери, животот е добар; Научни Игри гранатираа од $26 на WMS споделување, што е околу 59 отсто во однос на она што слот производителот затворени врати на Јан како да ги прочитате луѓето рацете во покер.

31 на оваа година може да се пие во легендите казино. "Ние продолжи да расте повеќе задоволни во очекување на WMS стекнување од двете основни и уште поважно, бизнис стабилност, перспектива", рече Stifel Nicolaus Пазари на Капитал игри аналитичар Стивен Wieczynski за спојување на неодамнешната инвеститор состанок.И иако Невада не може да биде добивање на државна лотарија во скоро време, Научни се уште може да се направи добар употреба на WMS' социјални и интерактивни-гејминг платформи за поранешниот е лотарија пазари на друго место.Меѓу слот производители во светот, WMS се смета за трета по големина, веднаш зад Меѓународните Игра Технологија (IGT) и Bally Технологии.Други помали слот одлуки се, исто така, преземање на некои удел на пазарот; меѓу нив Konami Игри, Aristocrat Технологии, и Мултимедијални Игри.Некои од овие се исто така-истрча производители имаат стекнато зголемување на уделот на пазарот, поради барем во дел да казино раст во Охајо, Вирџинија, Пенсилванија и други земјиште-базирани игри држави.На спојување нема сојузна landmines да се избегне; Федералната Комисија за Трговија (ФТЦ) официјално потпишан на откупот, цитирајќи не антимонополските прашања кои ќе треба да се решат може да се подготви во покер.
"Ние продолжи да расте incrementally повеќе позитивни за Научно Игри приказна," Wieczynski рече. може да пиете алкохол во мистик езеро казино.