дедо Claran казино ресторан со мени

На Pamunkey на Вирџинија – племето на Покахонтас, не помалку и веруваат на $700 милиони казино одморалиште може да биде само околу riverbend.Тоа ќе биде прв во државата.Но, MGM Места International, која има историја на користејќи го своето политичко влијание да се спротивстави на нови регионални закани, е помалку од воодушевен од идејата и се очекува да се ослободи својата лобисти во Вирџинија ако Pamunkey проектот се собира интензитет.Племето е еден од 11 призната од страна на Вирџинија, но прв пат да се добиваат сојузна признавање.Тој доби својата статус само во јануари 2016 година, иако неговата резервација е една од најстарите во САД.На Pamunkey потпиша својот прв земјиште договор со Вирџинија е колонијалната владетели во 1646, и следната година, Кралицата на Pamunkey доби сребрена бенд од Кралот Чарлс II од Англија.Минатата година, федералната влада признати шест повеќе Virginian племиња, иако тие биле експлицитно забрането од воспоставување игри операции.Тоа значи дека, ако некој е да се пробие со Вирџинија е долгогодишна забрана за казина, тоа е потомци на Покахонтас.Предлогот е во својата embryonic фази – племенски совет моментално е во потрага по земјата додека зборува за потенцијалните financers.Но Pamunkey Главен Роберт Греј изјави Дневниот печат дека казино не ќе биде изграден на резервацијата – а 1,200 хектари парцела некои 35 милји североисточно од Ричмонд.Според условите на нејзиното препознавање од страна на Бирото за Индијански Работи, племето е слободен да се купи земјиште во својата прадедовска татковини во источна Вирџинија, која се протега далеку над нивните резервација.Оваа тогаш ќе стане дел од нивната суверена територија и домаќин на иднината казино.На Pamunkey се предвиди одморалиште со 1,200-опременост на хотелска кула, спа, и на ефикасноста на местото на нејзиното одржување, според документите се гледа од страна На Вашингтон Пост.Племето верува дека тоа може да резултираат со $1 милијарда во индиректното економско влијание на годишно ниво за регионот, создавање до 5,000 изградба работни места и 4.000 полно работно време работни места.Племето е во завидна позиција.Како оператор на само казино во Вирџинија, тоа ќе имаат потенцијал да се префрлат на рамнотежа во Средината на Атлантскиот казино на пазарот и ќе се натпреварува директно со нови $1,4 милијарди MGM Националните Харбор во Мериленд, само надвор од Вашингтон.Тоа не е случајно што MGM беше еден од неколкуте групи кои се противат на Pamunkeys' 33-година-долго потрага за федерални признавање.Но, откако се здобив дека статус, Сива сака да создаде win-win ситуација за племето и за Вирџинија дедо claran казино ресторан со мени. "На Pamunkey веруваат дека овој предел ќе помогне да се обезбеди долгорочен успех на племето и да биде огромна економска возачот за заедницата," Сива рече santa fe казино куглана. "Федерално признавање и можностите кои таа ги носи ќе значи и поголеми можности за работа, повеќе образовни можности и способност да обезбеди подобар пристап до домување за нашите стареење племе членови.Одморалиштето е само парче од кои поголем визија и надеж за нашата иднина" санта круз слот машина качулка. Јас сум многу среќен за вас.Мојот сопруг е прадедо беше од Pamunkey Племе.Овој потег треба да им помогне на сите вас многу многу.Најдоброто од Среќа, Рут сакам yiu да ме задржи испратени на вашиот напредок.кои се надевам дека е голема -треба за вирџинија.Слушам тие го купиле земјиштето, надвор НАС 64 во Новиот Кент каунти.Ве молиме да ни ажурира, тоа е долго чека! santa fe бивол гром казино.