црниот воз џек членови на бендот

Федералните обвинители велат дека Miccosukee Resort & Игри во сопственост од страна на Мајчин Американски племе беше цел на multiyear кражба оркестрирано од тогашниот работници.Казино се наоѓа на околу 20 километри западно од центарот на градот Мајами во Everglades.На Miccosukee Племето Индијанци на Флорида е само други индијанци група — заедно со моќен Seminole Племето — кои работи игри во Сонце Држава.Но, додека Miccosukee Племе нели влезе во игри компактен со државата да работат Класа III игри (слот машини и маса игри), на Seminoles сопствени шест полн обем казина.Обвиненијата против обвинетите вклучуваат перење пари, заговор да се изврши проневера на повеќе од $1,000 од племенски игри воспоставување, правење на лажни извештаи за спроведување на законот, и компјутерска измама.Во обвинението се тврди дека тие laundered на нелегални средства преку казино и потоа се користи на пари за купување на недвижен имот, возила, и да инвестира во колеџ планови за заштеди.ФБИ и Miccosukee Полициска станица спроведе истрага.Вториот е за спроведување на законот агенција на племенска заедница која е дом на околу 640 членови.Обвинителите сметаат шемата трчаше помеѓу почетокот на 2011 година и пролетта 2015 година црниот воз џек членови на бендот. Ниту еден од обвинетите во моментов работат во казино.Тоа не е познато дали било какви биле, или се членови на Miccosukee Племе.На Miccosukee луѓе се опишува како жестоко се независни индијанци организација, толку многу што тие би сакале да не нудиме слот машини и маса игри во нивниот осамен казино, наместо на влегување во државата компактен и споделување на приходи со владата, во Tallahassee црниот воз џек бенд вики. Class III игри ќе го направи на далечинскиот казино попривлечен за Мајами жители и туристи како слот за вчитување на дискови работа. Parimutuel објекти во Мајами-Dade и Broward окрузи се дозволува да куќа слот машини, па додека тие се плати од $2 милиони евра годишна провизија и дополнителни $250,000, вториот користи за поддршка на проблемот коцкање програми.Милијардер на Фил Ruffin — кој е сопственик TI во Лас Вегас — стекнати Казино Мајами минатиот декември.На racino нуди 1,000 слот машини, електронски маса игри, и pari-mutuel wagering на телевизија jai-alai и simulcast трки.Најблиску полн обем казино да Мајами е околу 25 милји на север, во Seminole е Хард Рок Холивуд како слот машина апликации работа. Genting Група, Малезија-базирани конгломерат кој поседува Одморалишта Светот казино бренд, е трошење на стотици милиони долари во надеж дека на донесување на комерцијални коцкање да Мајами.Во 2011 година, Genting платиле 236 милиони долари за 30-акра празни заговор на земјиште во непосредна близина на Biscayne Залив.Компанијата сака да се изгради multibillion-долар интегрирани одморалиште на имотот. како слот машина джакпот работа.