како да се добие 40 слотови во животно премин

Три малку приказни од табелите вклучувајќи го и објавувањето на ESPN е покривање на 2016 година Светската Серија на Покер; вашата последна шанса да гласаат во PokerListings Духот на Покер Награди; и Гус Хансен се враќа на онлајн маси.Навивачите на Светската Серија на Покер (WSOP) само мора да почека уште неколку недели за да се добие нивната 2016 година да се пополни како да се добие 40 слотови во животно премин. ESPN е покривање на 2016 година WSOP почнува вторник, 6 септември во 10 часот И на ESPN2 со моменти на WSOPC Глобалната Казино Првенство.На WSOP Главниот Настан акцијата почнува во недела, 11 септември и тоа ќе заврши со live покривање на три-дневна ноември Девет судир.Познат екипа се враќа да ја испорача акција вклучувајќи странична репортер Кара Скот, коментарот тим на Lon McEachern и Норман Чад, и про анализа од добри пријатели Antonio Esfandiari и Phil Laak. ESPN ветил дека сјајна нов сет, нови отворање низа, а посебно техно-стрелата камери за уникатен табела снимки како да добиете 4 точка отвори во dokkan битка. WSOP Главниот Настан Чип Брои Седиште 1: Џери Вонг (10,175,000) Седиштето 2: Грифин Benger (26,175,000) Седиште 3: Vojtech Ruzicka (27,300,000) Седиштето 4: Фернандо Понс (6,150,000) Седиштето 5: Qui Нгуен (67,925,000) Седиштето 6: Карпа Josephy (74,600,000) Седиштето 7: Мајкл Ruane (31,600,000) Седиштето 8: Гордон Vayo (49,375,000) Седиштето 9: Кени Hallaert (43,325,000) WSOP Обложување Шансите (Учтивост на BetStars) Карпа Josephy 15/8 Qui Нгуен 5/1 Кени Hallaert 5/1 Гордон Vayo 9/2 Грифин Benger 9/1 Vojtech Ruzicka 9/1 Мајкл Ruane 10/1 Џери Вонг 33/1 Фернандо Понс 50/1 Гласови Поставите за да ја Затворите на 2016 година PokerListings Духот на Покер Награди PokerListings објави својот годишен барање за играчи кои се 'донесе радост, срцето, имагинација, иновации, и timelessness' на покер.На 2016 година Духот на Покер Награди се состои од три категории, и гласањето, останува отворен за јавноста до крајот на месецот.Еве ги номинациите: 2016 година најинспиративните Играч Даниел 'Jungleman' Cates Hui Чен 'Kitty' Kuo Мајк Леа Фауима Moreira де Melo Dominik Nitsche Luca Pagano Фелипе 'Mojave' Рамос Владимир Troyanovskiy 2016 Година Зголемувањето на Ѕвезда Саманта Abernathy Рајнер Кемпер Иван Luca Silje Nilsen Валтер Treccarichi 2016 Година Жива Легенда Barny Boatman Јован Gale Donnacha О'Dea Јан Bendik Константин Puchkov Мојот глас за "најинспиративните Играч' награда оди на Jungleman.Неговите настапи на Глобалната Покер Лигата (GPL) е инспириран се надевам дека играта може да стане емитува хит.Рајнер Kempe има фунта година и доби мојот глас за " Зголемувањето на Ѕвезда.' И Barny Boatman добив мојот глас за "Жива Легенда' награда.Покер заедница често overlooks неговиот мито во старите денови да, отворајќи го патот за идните можности за спонзорирање; тој има две сјајните златни нараквици за да направите резервна копија на неговата способност и е секогаш на располагање да направи валкани медиуми работа.Претходните добитници вклучуваат Luca Moschitta, Naoya Kihara, Пјер Neuville, Dominik Panka, Тор Хансен, Шенон Shorr, Humberto Brenes, Anatoly Filatov, и Чарли Carrel како да добиете 4 слот оклоп ffx. PokerListings ќе се открие победниците во текот на 2016 година Битка на Малта.Кој ќе го добие вашиот глас?Кликнете тука и да биде брз.Гус Хансен се Враќа на Готовина Игра Онлајн Акција на PokerStars Гус Хансен беше назад игра онлајн покер минатата недела.Големата Dane се врати во онлајн чувствува неколку недели по Daniel Negreanu блоговите за да се натпреваруваат против поранешниот Full Tilt спонзорирани про во $1,500-$3,000 Мешани Игра во Bellagio каде Negreanu изгубени блиску до половина милион во проп облози.Хансен е да се врати на онлајн маси е сигурно да се зголеми на плунка број на високо удели брусилки.Три-време Свет Покер Турнеја (WPT) Шампион имаше изгубено $20,737,007 играње 1,572,615 раце во текот на период од осум години пред Full Tilt отиде стомак-up, што го прави или најлошото или unluckiest онлајн готовина игра играч жив.Хансен се врати на PokerStars маси, каде што тој се натпреварува како "broksi', победа прибл. $5.5 к играње $200/$400 Тројно се Подготви, и околу $50,000 играње $300/$600 Тројно се Подготви и FLO8. Неговите загуби на Ѕвезди, исто така, надминува еден милион долари. — Daniel Negreanu (@RealKidPoker) август 6, 2016 година Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобри слот стан вистински пари.