хемптон плажа казино концерт место

Гејминг опрема услуги SHFL забава, која се купени од страна на Bally Технологии во $1,3 милијарди откупот, рече на трошоците поврзани со спојувањето зеде патарина на компанијата квартални резултати.Лас Вегас-базирана компанија рече еднократен трошок на $3.6 милиони поврзани со откупот возеше по двете заработка по акција во третиот квартал кои што завршува на 31 јули. SHFL пријавени приходи доцна во петок, но не биде домаќин на конференциски повик за да дискутираат results хемптон плажа казино концерт место.

Net приходи за SHFL беше $6.4 милиони евра, надолу 42 проценти од пред една година хемптон плажа казино концерт за седење табелата. SHFL рече на компанијата заработка по акција беше 11 центи, надолу од 18 центи по акција во третиот 2012 третиот квартал aston martin valkyrie изгради слот.
SHFL рече дека неговата вкупните приходи во четврт зголеми за 16 проценти до $73.5 милиони евра.Компанијата кредитираат а 79 проценти од година-over-година, зголемување на продажбата од електронски табела системи.Во јули, Bally најави договор за да се здобијат со SHFL за $23.25 по акција.Трансакцијата се очекува да се затвори на почетокот на следната година.Аналитичарите не очекуваат SHFL е квартални резултати да имаат никаков ефект врз акциите на компанијата цена. "Со оглед на нашето очекување за стекнување на затворање на време, ние веруваме акции ќе продолжат да тргуваат во цврсто дефиниран опсег околу понудата цена," Stifel Nicolaus Пазари на Капитал игри аналитичар Стивен Wieczynski кажано инвеститори понеделник. astroneer мали шатл вториот слот.