покер за Dummies

Јужна Кореја е коцкање даночните приходи се зголеми од 4 проценти во 2015 година поради постојаниот слабост во Азија коцкање сектор.Благодарение на коцкање сектор е зголемена продажба, на Азиската земја bucked регионалниот тренд на намалување на коцкање даночните приходи и испратиле KRW2.42 трилиони долари (US$2.06 билиони) добивка во 2015 година од KRW2.32 трилиони долари (US$1.98 билиони) во 2014 година покер за dummies. Цитирајќи статистика од Јужна Кореја Национална Коцкање Контрола Комисија, Агенција Yonhap News објави дека на даночните приходи од коцкање сектор се зголеми минатата година продажбата се зголеми 3.1 проценти од година на година да KRW 20.5 трилиони долари (US$17.47 милијарди евра).Јужна кореја владата вкупно игри данок доза беа собрани од сите коцкање поврзани бизниси, вклучувајќи казина и коњ трка обложување.Податоците од коцкање комисија покажува дека даночните приходи од казина surged 12.1 проценти на годишно да 478.8 милијарди победи (US$408.82 милиони денари).Јужна Кореја во моментов има 17 казина, но земјата е државјани сте само дозволено да се коцка во една од нив – Kangwon Земјиште, кој се наоѓа 150 километри (93 милји) југозападно од Сеул во Kangwon province покер е игра на среќа. By следната година, Јужна Кореја е казино сектор ќе добиете дополнителни ја зголемува со отворањето на Рајот Градот.Во здружена сопственост казино оператор Рај Co Ltd и Јапонски pachinko оператор Сега Sammy Holdings Inc, Paradise City, е кажано дека ќе биде првиот голем обем, странецот-само игри се впуштат во земјата.На Mohegan Племенски Игри Орган-led Инспирира Integrated Resort, која исто така, ќе има голем обем, странецот-само казино, е поставена да биде изграден во Incheon, во близина на Сеул и ќе почнат операции до 2020 година покер за dummies информации. Во меѓувреме, Јужна кореја владата го виде својот профит од коњ обложување пораст од 1,6 проценти на 1.45 трилиони победи (US$1.24 милијарди долари), додека даноците собрани од обложување на велосипед трки се зголеми 5,1% на година.Јужна Кореја, исто така, испратени 300 проценти зголемување на даночните приходи од bullfights.Од друга страна пак, даночните приходи од вложување на моторен чамец трки намален за 0.9 проценти.Продажбата на Јужна кореја коцкање индустрија се е во постојан пораст во текот на изминатата година.Минатата година продажбата се зголеми 1.7 пати од оние во 2006 година покер за dummies книга. Индустриски експерти, сепак, предупреди дека на даночните приходи од коцкање индустрија може да се пад оваа година владата најави серија на данок се зголемува за обложување на коњ тркачки, велосипед трки и моторен чамец трки.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вистински пари слотови за ipad.