покер за Dummies книга

ut испитување на Круната Установи' соодветноста на казино лиценца на сопственост (на сликата во уметникот рендерирање) во Сиднеј водата област Barangaroo сепак ќе се погледне дали продажба на удел во Круната Прибегнува кон Melco Места имаше на прво место прекршување на Barangaroo лиценца или било какви други регулаторни договор.Што е според истрага е ревидирана проектна задача, објави во средата.arlier овој месец се појавија дека Високиот Суд на Австралија одбил специјални ја напушти пријавата поднесена од страна на Melco Установи во однос на тоа дали е потребно да се предаде за истрага на одредени документи фирмата тврди беа законски привилегирани.awrence Хо Yau на белите Дробови, син на поранешниот monopolist на Макао казино пазарот, Стенли Хо Обесени Сонцето, е претседател и главен извршен директор на Melco Места.р Стенли Хо името порано биле поврзани – според јавно-достапни информации – со локалните загриженост во Австралија, кои бизнисите тој го основал имаше врски со Кинески организираниот криминал.Претприемачот почина минатиот месец, на возраст 98 покер за dummies книга.

Вторник соопштение од Нов Јужен Велс Независни Алкохол и Игри Орган, рече истрага ќе "продолжи веднаш", како што беше судено "безбедно и практичен" да го стори тоа.n среда, Круна Места се вели во поднесување на Австралиската Хартии од вредност ќе "продолжи целосно да соработува во однос на истрага." n вторник, фирмата имаше рече дека неговата Круна Перт комплекс во Западна Австралија ќе се отвори својата казино во саботата (јуни 27) под ограничени услови, по период на затворање поради Covid-19. вистински пари слотови за ipad.