како слот канализација работа

Првите информации извештај (ПРВ), беше регистриран од страна на Goan полицијата во саботата против двајца високи функционери на oHeraldo Публикација за наводно се обидува во можност да изнуди пари од казино компании, Казино Гордост и Deltin Група.Криминал гранка ПИ Vishwesh Karpe рече, "Во 2015 година, во канцеларијата на директорот на Казиното Гордост во Хотел" Величествен, Porvorim, обвинети, со заеднички намера, побара оглас на 25 lakh (US$37,500) или спонзорства во Хералд настани од Казино Гордост и Deltin Група на месечна основа и да престане негативни приказни против казино сопственици/managements во дневен весник, oHeraldo, притоа обидувајќи се во можност да изнуди пари," како што е соопштено од страна На Times од Индија.Заедно со продажба и уредувачката работници и други менаџмент на Heraldo Објавување, Panaji, резервира во случај беа генерален директор Мајкл Pereira и асистент менаџер на продажба, Adwait Desai, според ЕЛА.Откако видеото се појави на социјалните медиуми во однос на разговор меѓу директорот на Казиното Гордост и Desai, е поднесена претставка од страна на Застапник Rajeev Гомез и соработници пред криминал гранка.Пред тоа, прелиминарна истрага за случајот беше спроведена од страна на криминал гранка.Неодамна, ја напушти и лиценца договор беше потпишан од страна на Делта Корп Доо (NSE: DELTACORP), која е сопственик На Deltin Група, најголемите игри компанија во Индија, за да работат на казино во внатрешноста на Denzong Regency Hotel во Gangtok, Сиким.Околу 150 игри позиции ќе бидат понудени од страна на Компанијата во својот нов живо казино игри, додавање на околу 1,500 тој во моментов се нуди во своите три офшор казина во Гоа.Во меѓувреме, на долгогодишна дебата за иднината на казина во југозападниот Индиската држава ескалира со воен конфликт неодамна кога се лути зборови беа разменети помеѓу локалните Индискиот Национален Конгрес на опозицијата и Главен Министер Laxmikant Parsekar за време на официјална средба одржана на 28 јули како слот канализација работа.

Со години, казино прашање е високо дебатира во Гоа и веќе променливи ситуација ќе се интензивираат во јуни кога Goan владата продолжува игри на лиценца за Делта Корп е субвенција, Делта Задоволство Круз Компанија, и MV Royale Flotel – Deltin Caravela.Во прилог на MV Royale Flotel – Deltin Caravela, Делта Корп, исто така, работи на Deltin Jaqk и Deltin Royale во Гоа. ми се вклопуваат maybelline geant казино.