избриши ги моите 888 казино сметка

На Илиноис Лотарија се слави втората годишнина од неговата одлука да стане првата држава во унијата и да се понуди онлајн продажба на билети.Патот назад во 2009 година, Илиноис беше една од двете државната лотарија (заедно со Њујорк), кои формално бара појаснување од САД на министерството за Правда дали 1961 Жица Акт забрането нив од продажба на билети преку интернет, и КАНЦЕЛАРИЈА е доцна-2011 одговор не само што доведе до Илиноис случува онлајн во Март 2012, но, исто така, расчисти патот за држави како Невада, Њу Џерси и Делавер да започне онлајн покер и казино придонеси.Првично, Илиноис нудат само Мега Милиони и Лото продажба на билети онлајн, но оттогаш се проширува дека списокот да се вклучат Powerball продажбата, како и започне во јануари на мобилен стан за да се олесни купува билет за движење.Во двете години од Март 2012 година, онлајн продажбата се изнесува $36.9 m и два милиони долари награди биле доделени за да онлајн играчи.Гледајќи наназад, Лотарија директор Мајкл Џоунс рече: "јасно е дека возраста и географија ограничувања кои се клучните делови од испитот се работи како што се наменети." (Успешен возраст-верификација?Никој не кажам Шелдон Adelson, во ред?) МИНЕСОТА Е ОНЛАЈН SCRATCHERS ПРЕМНОГУ ЗАЧИНЕТА ЗА НЕКОИ ПОЛИТИЧАРИ во Текот во Минесота, државната лотарија одлука да се понуди Зачинета 7 е онлајн нула-off билети е докажување проблематична.Не за играчите, ви пречи, но за luddite политичари кои се чувствуваат на Минесота Лотарија overstepped мандатот.Бидејќи нивните Февруари. 6 стартување, Зачинета 7 е во продажба се во просек само за $2к на ден, но Лотарија директор Ед Ван Petten кажано локалните ABC филијалата WDAZ дека scratchers се докажува нивната вредност како маркетинг алатка.Ван Petten рече на државата 3,100 лотарија трговците на мало видовме $363 се зголеми во просек неделно продажба од Зачинета 7 е отиде во живо, покажувајќи дека "тоа не се во фактот зголемување на продажбата преку бренд свест." Но, државата Сен избриши ги моите 888 казино сметка.
Прачка Skoe, претседател на Сенатот Данок на Комитетот, а државниот Rep њу делхи казино во vasant kunj. Ен Lenczewski, кои столици Куќата Данок на Комитетот, оттогаш спонзорирани законодавство во нивните комори да се земе Зачинета 7 е присутен старосната граница за winstar казино оклахома. Skoe вели тој не веруваат "на власт е таму" за Лотарија да го преземе овој чекор без службен каже-па така од државните законодавци.

Lenczewski одекнуваше оваа мисла, додавајќи дека таа е загрижен од страна на "брзина и леснотија на игра .. старосната граница за небото град казино. не сакаме луѓето да се оди преку нивните заштеди брзо." Undeterred, Ван Petten рече на Лотарија беше "случува да се оди напред со [Зачинета 7' s], додека ние си реков ние не можеме." КАЛИФОРНИЈА САКА ДА се ПОПОЛНИ НА БИЛЕТИ Минесота веќе нуди можност за купување на лотарија билети во државата, на пумпите за гориво, а сега Калифорнија сака во акција.Калифорнија Лотарија сака да започне 'Игра на Пумпа за' пилот програма која ќе им овозможи на потрошувачите да го купат Мега Милиони, Енергија Топката и Супер Лото Плус билети на околу 100 бензински пумпи во Лос Анџелес и Сакраменто области.Потрошувачите ќе треба да се потврди нивната возраст и купи гас пред да му биде дозволено да купите лотарија билети, додека добивки под 600 долари ќе одат директно на играчот е кредитна или дебитна картичка.Планот има уште да се добие оди напред од државната Лотарија Комисија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.