Malette покер 500 чипови Fnac

ISLE OF MAN – Microgaming изданија Книга на Оз, последниот слот развиена од страна на Triple Работ Studios, независно студио за создавање ексклузивни наслови, како што се Злите Приказни: Темно Црвени, за Microgaming оператори.Книга од Оз е волшебно пет-ролна, десет-payline, висока нестабилност онлајн слот malette покер 500 чипови fnac. Brimming со фантазија, магија и авантура, играта поздравува играчи во светот исполнет со маѓепсана богатство.Кој Дивините, ги расфрла, Слободен Врти и Повторно се се Врти, фантазија тематските слот опфаќа whimsical уметност и волшебна симболи, како што е лавот на храброст, на хемија на љубовта, таинствениот волшебник и златна книга, која се прикажува на репортажите да ја напушти играчи очарован како што тие се вртат за да победи прекрасен награди.Волшебникот е Книгата дела како и распрскување и дива, која може да резултира со моќни победи.Три или повеќе Книгата Растера Симболи предизвика 10, 12 или 25 слободен врти, обезбедување на играчи со можност за почести функција предизвикувачи.Високо-плаќање на проширување и просветувајќи симболи потенцијално може да предизвика победи на до 5,000 пати првичната се обложи во слободен врти.Играта е Ре-спин функција додава елемент на возбуда и возбуда на база на игра.По првичната облог, играчот може да се плати за да respin една ролна независно на дополнителни променлива цена; на пример, после освојувањето спин на четири-на-еден вид Волшебникот симболи, играчот може да се плати за да се вртат на петтата ролна да се обиде да добие пет од еден вид.Играчи може да се развие своја стратегија во рамките на база игра откако на секој резултат, вклучувајќи можност да слета повеќе Волшебникот Книга симболи да се најдеш на волшебната приказна во рамките на слободен врти.Смарагд богатство лежи во чекаат за играчи во Книгата на Оз, кој ќе биде достапен исклучиво за Microgaming оператори низ десктоп и мобилните платформи, од вторник 11 декември.Кликни тука за да се види игра снимки.Дејвид Рејнолдс, Игри Издавач на Microgaming, коментари: "Книга на Оз е уште еден фантастичен создавањето со Тројно Работ Studios збогатен со магичен мајсторство и се одликува со богата игра механика.Играчи може да слушате некоја интригантна саундтрак додека потопување себе во играта за да се открие некоја увлекателен приказната како тие играат.Повторно се Вртат функција додава нов динамичен пресврт до целокупната игра, подобрување на ниво на ангажман и тоа е комбинација исклучително добро со победа потенцијал во играта, каде што играчите може да победи до 5,000 време на нивниот влог." Brendan Walton, Дизајн Доведе во Трокреветна Работ Studios, додава: "Ние сме многу возбудени да го објави Книга од Оз, нашиот петти игра оваа година под Тројна Работ Studios бренд.Ова е најмногу забава имавме развој на играта и Повторно се вртат функција е брилијантно забава прилог.Нарачана рака-насликани уметност е создадена да им помогне на кажуваат нашите фантастични приказна.Исполнет со фантазија и авантура, Книга од Оз ќе ја напушти играчи очарован кинеската храна во црвена карпа казино. Stay tuned за повеќе возбудливи игри од нас во иднина, кои ќе се снабдуваат исклучиво за Microgaming." За понатамошни информации, молиме контактирајте: Microgaming Press Office 01624 727777 [email protected] За Microgaming Microgaming развиено прв вистински онлајн казино во 1994 година кинеската храна во реки казино.
Тоа се крши рекорди, кршење на нови простори и кршење на неговата назад во извршување на оригинални игри оттогаш.Инвеститорот на илјадници уникатни, жанр-дефинирање казино, мобилни, покер, бинго, земја-базирани и мултиплеер игри, и пионер во виртуелниот и погоден за носене игри, софтверскиот гигант домаќини на најголемиот светски прогресивна џекпот мрежа.Своите производи вклучуваат Живеат Дилер, Sportsbook, Бизнис Решенија и Quickfire кинеска храна со сан pablo казино. Microgaming е награда за победникот.Милионер создателот.Таткото на играчот заштита и одговорен игри.И преку Microgaming PlayItForward, тоа е столб на локалната заедница на Isle of Man.За Тројно Работ Трокреветни Студиа Работ Studios е независно студио што ги обезбедува ексклузивни онлајн игри на содржина за да Microgaming за употреба во не-американските пазари.Лансиран во февруари 2018 на мисија да го достави следното големо нешто, и еден по што, тимот на гејминг иноватори се постојано истражување на нови и оригинални начини за да го прифатат и искористување на технологијата за да се усоврши својот занает.Наслов игри објавен под Тројна Работ shield вклучуваат Playboy™ Злато и ноќта на Вештерките®.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre моторни град казино најдобри слотови.