кинески казино во насау бахамите

Дванаесет казина во Пенсилванија имаше рекордни година во 2016 година како нивните комбинирани бруто игри приходи подобрена од страна на 1.25% од година на година да се погоди $3.21 милијарди долари благодарение во голема мера на сите времиња високо ниво во takings од табелата игри.Според официјалните бројки од Пенсилванија Игри Одбор за Контрола, вкупен бруто маса игри приходи за 2016 година достигна $853.23, што е раст од 5.5% од година на година, иако слот takings намален за нешто повеќе од 0.2% до $2.36 милијарди долари кинески казино во насау бахамите. "Табели навистина беа возачот," Ричард McGarvey од Пенсилванија Игри Одбор за Контрола и рекол на Питсбург Пост-Весник весникот кинески casino resort крстозбор поим. "Табели продолжи да се проширува.Слот за приходите во последните неколку години биле рамни малку надолу.Табели јасно се уште се шири.Повеќе луѓе се игра нив." Регулаторот изјави дека 2016 година означени шестиот последователен година, во која во комбинација бруто игри приходи за државата казина имаше надмина $3 милијарди долари и тоа значи дека на места постигнува вкупно takings во вишокот на $25.89 милијарди долари од нивните првиот полн месец за работа во ноември 2006 година моторни град казино склопување вклучена цени. Табела игри беше додаден во Пенсилванија казина во 2010 година со регулаторот објаснувајќи дека 2016 година даночни приходи, од државниот коцкање установи изнесува $1.38 милијарди додека извештај од 2006 година, застана на $13 милијарди долари.Во однос на индивидуалните перформанси, на Пенсилванија Игри Одбор за Контрола е бројки покажаа дека Песоци Casino Resort Витлеем од операторот Лас Вегас Песоци Corporation го донесе во $230.15 милиони од табелата игри во 2016 година, што претставува година на година се издува на 7.34%, иако тоа снимен слична 4.23% пад за декември за $19.01 милиони евра.Минатата година го виде Parx Казино И Трки во северниот дел на Филаделфија предградие на Bensalem рекорд вкупно табела игри приходи од $161.82 милиони денари, што беше од страна на вишокот на 12% во споредба со 2015 година, иако бројката за декември се намалила со 1.7% од година на година да $13.08 милиони евра.Друг голем добитник беше SugarHouse Казино како што објавија 2016 година табела игри приходи од $116.49 милиони денари, што беше поттик на 22.95% од година на година, а згора на тоа имаше добра декември, бидејќи неговата не-слот за коцкање takings на $10.16 милиони претставена подобрување на 17.59%.Меѓу оние кои ќе навидум биде среќен за да ја видите задниот дел од 2016 година, Планината Грациозен Casino Resort во Poconos Планините се изјасниле дека својата годишна маса игри приходите падна од 8.58% од година на година да $42.58 милиони евра додека нејзините $3.61 милиони евра во takings за декември беа пад на 5.59%.Дама Среќа Казино Nemacolin, кои би можеле наскоро да биде во сопственост на Eldorado Установи Вклучени, освен тоа имаше лоша 2016 година, како нејзин годишен маса игри приходи е намален за 12.24% од година на година да $4.65 милиони денари, додека на Fayette Каунти место исто така се снимени во една слична 36.53% намалување во takings од овие игри, во декември на нешто над $251,000. моторни град казино бар часа.