каде да се купат пластични покер чипови

25 октомври 2016 – Манила, Филипини:најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја, ЕДЕН Шампионатот™ (ЕДЕН), има само најави два дополнителни напади за ЕДЕН: ВОЗРАСТ НА ДОМИНАЦИЈА, кој ќе се одржи на 2 декември во state-of-the-art Центар на Азија Арена во Манила.ЕДЕН Bantamweight Светски Шампион Bibiano Fernandes ќе ја брани титулата против Reece Мекларен, додека Leandro Ataides на Рио де Жанеиро, Бразил, се зема на Мохамед Али од Александрија, Египет.Борбата картичка е сега заврши со 11 напади.Билетите за ЕДЕН: ВОЗРАСТ НА ДОМИНАЦИЈА се достапни, кликнете овде.Виктор Cui, извршен ДИРЕКТОР на ЕДНА Првенство, изјави: "ЕДЕН: ВОЗРАСТ НА ДОМИНАЦИЈА е обликувањето да биде еден од највозбудливите борбата картички кои некогаш сме ги стави во Манила.Со додавање на уште една титула рунда, навивачите на Филипините и за сите ширум светот, може да очекуваме да неверојатна ноќ на свет-класа на мешани боречки вештини акција каде да се купат пластични покер чипови. Bibiano Fernandes на Бразил е една од најпознатите скромен и чесен шампионите во светот и тој е поставен да ги преземе за зголемувањето на ѕвезда Reece Мекларен." 36-годишниот Bibiano "Блиц" Fernandes на Бразил е владеел ЕДЕН Bantamweight Светски Шампион и широко се смета за еден од најдобрите bantamweights во светот.Тој го направи своето промотивни деби назад во 2012 година и го освоиле титулата во 2013 година, и оттогаш остана без пораз во внатрешноста на ЕДЕН Шампионатот кафез.Победник на неговиот последен 11 напади, вклучувајќи три поднесување победи и два knockouts, Fernandes е наместен да ја брани титулата против зголемувањето на ѕвезда, Reece Мекларен најдобар начин да се обложи на рулет машина. 25-годишниот Reece "Молња" Мекларен е Филипински-Австралиската професионална мешани боречки уметник од Toowoomba, Австралија.Тој го направи своето ЕДНА деби во 2015 година со спектакуларни поднесување победа над врвот bantamweight кандидат Марк Striegl, а потоа проследена дека победи со едногласна одлука со текот на високо-смета можноста Muin Gafurov.Мекларен е демонстрирани огромна впечатлива арсенал спарени со стабилна grappling вештина поставена во неговата кариера до сега.Во неговата следната рунда, тој се качува на најтешките тест на неговата кариера против Bibiano Fernandes најдобар начин да се обложи во craps.
Leandro Ataides на Рио де Жанеиро, Бразил, се е поставено за да се вратите на ЕДЕН Шампионатот кафез овој декември.30-годишниот професионален мешани боречки уметник поседува професионално снимање на осум победи и три загуби, со само две Ataides' победи постигнување на конечниот бел.Хард-полнење Ataides останува на сила за да се смета со во средна и ќе изгледа да се возбуди публиката со победата над својот следен противник, Мохамед Али. 34-годишниот борбата ветеран Мохамед "Flex" Али е професионална мешани боречки вештини борец кој поздрави од Египет.Тој поседува различни 10-10 професионален ММА рекорд, која вклучува седум победи со прекрасен нокаут.Добро отпатува напаѓач има натпреваруваа во различни земји во неговата ММА кариера.Првично Muay Тајландски лекар, тој го заврши поголемиот дел од своите противници од прекин, јасен показател на неговите моќни впечатлива способност.Во неговата следната рунда, Али зема на Leandro Ataides.За повеќе надградби во ЕДЕН Шампионатот, ве молиме посетете ја www.onefc.com следете нè на Твитер и Instagram @ONEChampionship, и да ни се допаѓа на Facebook во https://www.facebook.com/ONEChampionship најдобар начин да се обложи на рулет. About ЕДЕН Шампионатот™ ЕДЕН Шампионатот е најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја.Со седиште во Сингапур, на светот повеќето возбудлива мешани боречки вештини организација домаќин на најголемиот спортски забава настани низ Азија кој најдобро Азија мешани боречки уметници и светски шампиони, сите потпишан до ексклузивни договори, на најголемиот медиуми емитува во Азија.ЕДЕН Шампионатот ќе се емитува на повеќе од 1 милијарда гледачи низ 118+ земји ширум светот со некои од најголемите глобални радиодифузерите, вклучувајќи ФОКС Спорт, Setanta, МНК, Астро, Thairath ТВ, ABS-бибиси арапски, TV5, MYTV, HTV, Esporte Interativo и повеќе.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобар начин да се обложи на рулет маса.