временски слот (time Slot берач андроид Github

Даблин, Ирска – 27 ноември 2017 – Глобална програмери и издавачи на социјална казино игри за мобилни платформи, на KamaGames Група, се слави својот најголем година до денес, благодарение на постојаната посветеност кон иновација во која беа вклучени лансирањето на suite на нова Партија начини на игра со 2 нови начини за лансирање пред крајот на годината – СРЦА ПАРТИЈА и ПАР ПАРТИЈА.Партијата начини на игра функција новиот core игра механика која подобрување на играта на Покер што го прави повеќе возбудлив и забавни за корисниците на сите нивоа на играта.Во СРЦАТА ПАРТИЈА лансирање денес, играчите ги следат вообичаените правила на Texas Hold ' em сепак сите Клубот и Дијаманти одговара да се отстранат од палубата и да се замени со Срца и Лопати.Играта е потоа игра како нормални.Претходно оваа година, KamaGames го претстави својот нов Партија начини на игра да предводник наслов Pokerist да ја зголеми возбудата околу маси и да се помогне да се донесат на нивното портфолио на социјална казино наслови за да мејнстрим публиката.Овие нови начини се само достапни и за просечно 48 часа секоја недела и вклучуваат 10 ДО АЦЕ ПАРТИЈА, ЏОКЕР ПАРТИЈА, SWAP ПАРТИЈА, 3 КАРТИЧКА ПАРТИЈА, а У ПАК ПАРТИЈА.Овие режими нудат мала, но карактеристична варијации на класичен покер модел и се покажа како огромен успех со задржување на клиенти подобрување и играч ангажман расте во значителен чекор низ сите нивоа на играчи.Овие нови Партија начини на игра се дизајнирани да се вклучат и да се забавува играчи со менување на јадрото игра механика на традиционалните и класичната Texas Hold ' em покер.На измени на покер правила овозможи далеку повеќе возбудлива игра кој вајлдер рака комбинации и повеќе шанси да направи кам-бек средината на рака.Од лансирањето на Покер игра истражување покажа дека режими биле популарни низ сите играч сегменти и демографијата; вклучувајќи пол, возраст и во секоја географска локација.Просечниот број на рацете играше со играч и бројот на играчи онлајн зголемен за 10-15% во текот на овие Лица начини на игра.Даниел Kashti, Шеф за Маркетинг и Комерцијални Службеник за KamaGames рече: "успехот на овие нови начини е одличен пример за иновации KamaGames е брзо да стане познат по.Ние веруваме дека со зголемување на основната игра, како и додавање на различни елементи на metagame слој, тоа го прави нашето игра повеќе достапни за редовните играчи и прв пат покер играчи.Ние постојано бараат начини за подобрување на играчот искуство со истовремено подобрување на нашата корисничка база и задржување".За повеќе детали на оваа порака, KamaGames и нејзиното портфолио на наслови посета www временски слот (time slot берач андроид github. KamaGames.com За повеќе информации обратете се на Сем Forrest Директор на Глобалните Комуникации & Содржина KamaGames велика БРИТАНИЈА [email protected] За KamaGames На KamaGames Група се глобални програмери и издавачи на социјалните игри со карти дизајниран за мобилни, социјални, конзоли и паметни Телевизори.Основана во 2010 година и вработување на над 220 вработени, на KamaGames Група има свои корпоративното седиште во Даблин, Ирска, како и канцеларии во Лондон и во Дубаи.Групата исто така е присутна или директно или преку својата мрежа на партнери во сите глобални пазари, вклучувајќи ги и САД, Европа ASIAPAC, и на Блискиот Исток и ЗНД земји.Спојуваќи креативност, комерцијален технологија и страст за игри, KamaGames е изграден портфолио на премиум социјалните игри со карти дизајниран да овозможи вистинскиот живот забава за масите временски слот (time slot распоред образец excel. KamaGames' Случаен Број Генератор (RNG) е сертифициран од страна iTech Лаборатории и ги исполнува највисоките стандарди за гаранција на фер игра временски слот (time slot сесија. KamaGames портфолио е локализирана во 29 јазици и да достигне над 90 милиони играчи ширум светот.Предводник на игра, Pokerist(R), беше прогласен за еден од Најдобрите Апликации за 2012 од страна на Apple, беше #1 Врвот Заработувачка Стан на Apple App Store во 89 земји, како и да бидат во Топ 5 Google Play Заработувачка Апликации во 24 земји.За повеќе информации на KamaGames' портфолио на наслови кликнете тука: https://www.kamagames.com/coporate_assets Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre обложуваат дома покер мобилен.