обложуваат дома слотови Erfahrungen

Rodoljub Batoz – $7,301 9. Karamalikis има освоено титули во сите големи австралиско-азијски живеат покер турнири, и повеќе од $6.5 м играње онлајн под а boastful наслов на Monster_Dong.Зборувајќи за својот индукција, Karamalikis се заблагодари на Џо Hachem за bestowing чест на него, велејќи: "Тоа е важно да се добие признание, особено со нешто што трае вечно." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. Три Ауси Милиони приказни комбинираат во една со две несакани настани победи и веста дека Џонатан Karamalikis се приклучува на Австралиската Покер Салата на Славните.Свиткана назад предизвикани од премногу голф клуб членство.Автомобил рог полн со хармоничен лудило мелничката преку умот.Неможноста да се фокусира на најслатко песни, со мисли за нуркање на овој начин и тоа како летаат роден и израснат во Лос Анџелес.Можеби Мелбурн ќе биде подобро?Ми даде клучевите од колата.Ајде да одиме.Минатата година, а ќе ја посети hypnotist да се излечи твојот пушењето, или кога ќе се наведна да чипка вашиот чевел, или стоеше пред огледалото, удирање сива влакната од вашите ноздри, Времето Од списание и Tapestry Истражување побара од 15.000 луѓе од 32 градови од целиот свет за името најсреќниот град, и Мелбурн излезе на врвот.Мишел Bouskila.Јоанис Angelou-Konstas Два повеќе статистика.Мишел Bouskila Победи Настан #14: AUD 1,200 No-Limit Hold 'em Хипер Турбо По донесување на конечната табела на Настанот #6: AUD 1,200 No-Limit Hold' em Шест-Max, каде се стекнал со 6/544, Мишел Bouskila скокна се врати на коњ и galloped низ завршувањето линија, прво, во Случај #14: AUD 1,200 No-Limit Hold ' em Хипер-Turbo обложуваат дома слотови erfahrungen. Стои во својот пат во ова беше една поранешна WSOP финалето tablist, Декан Blatt, трио на играчи кои се влечат шест-приказ на резултати надвор од Макао покер маси во Jiwei Deng, Џек Ву и Бен Лаи, и Белгискиот Ѕверот, Кени Hallaert.Ова време минатата година, Hallaert го освои AUD 1,200 No-Limit Hold 'em Турбо Шут Часовник настан, и заврши второпласирана во AUD 2,500 No-Limit Hold' em Шест-Max Шут-Часовник настан, меѓу четири ITM завршува.Но, тоа беше неискусни во живо на турнирот trotter, Бо Песна, кои го направиле тоа до крајот зона пред паѓа на Bouskila е меч.Второпласираниот заврши, во вредност од $37,121, беше Песна е првата ITM крај на неговиот живот.Конечна Табела Резултати: 1. Кени Hallaert – $8,663 8 обложуваат дома покер преглед.

Bo Песна – $37,121 3. Обесени-Шен Lin – $13,375 5 обложуваат дома покер софтвер за mac. Деканот Blatt – $23,510 4.
Bouskila надвор нозе 336-членки да банка на $58,160 првата награда на конечната табела која изгледаше како болни како кундакот од пушката кон главата.Тоа беше неговата 14 живеат турнир победа, и неговиот втор Ауси Милиони прстен по тепа 523-членки да победи на AUD 1,100 No-Limit Hold ' em Шест-Max назад во 2013 година. Karamalikis има racked до $4.1 m во живо на турнирот заработка од една деценија-плус во бизнис обложуваат дома рулет трикови. Во декември, Bouskila победи 190-членки да победи на Светската Серија на Покер Коло (WSOPC) златен прстен во Сиднеј.Својот најзначаен резултат на датум дојде во 2013 година кога тој го заврши 6/4407 во Светската Серија на Покер (WSOP) Постари Настан заработка $117, 799 ориент експрес казино 12 евра.