Benalmadena казино Torrequebrada Sala Fortuna шоу

Хари Рид, вели тој нема да се кандидира за реизбор во 2016 година Ветеран Демократска Партија Невада Сенаторот Хари Рид, централна фигура во многу законодавни расправи и случувања во врска со онлајн коцкање со текот на годините, најави дека тој нема да бара реизбор во 2016 година.Сенатот малцинство лидер е поврзана со коцкање со децении и беше на едно време поручник гувернерот на Невада и претседател на Невада Игри Комисија.Кога станува збор за интернет коцкање Рид работел за сојузниот легализација на онлајн покер дека добиле својата матична држава, но одлучно се противат на интернет казино или обложување спортски активности.Џеф Фриман, извршен ДИРЕКТОР на Американската Gaming Асоцијација, му оддаде почит на Рид петок, велејќи:"Луѓето на Невада биле среќни да имаат неспоредлив шампион во Сенаторот Рид, чија лидерство и посветеност ќе биде пропуштена."Рид ги негираше неодамнешните тврдења на сомнителни политички ангажман со Одделот за Домашна Безбедност во мулти-милион долари за виза и инвестиции афера која беше емитувана од страна на Breitbart претходно оваа week.https://www.breitbart.com/big-government/2015/03/26/harry-reid-pressured-dhs-to-expedite-115-million-foreign-investors-eb-5-visa-deal-critical-to-sons-casino-client/Рид доби повеќе од $444,000 од поединци и политички акциони комитети во казино и коцкање индустрија во текот на 2014 година изборен циклус, според евиденцијата составени од страна на Центарот за Одговорна Политика.Тоа е почетокот на деновите, но Вашингтон гласините мелница е шпекулираат дека Њујорк Сенаторот Чак Шумер е најверојатно наследник на Рид, кој водеше Демократите во Сенатот од 2005 година benalmadena казино torrequebrada sala fortuna шоу. Инсајдерите се протекоа вестите за НАС вести каналот ен-ен дека Рид веќе потврдено Мора да се преземе од него.Уште едно име се шпекулираа на е Сен бендер блек џек e squillo ди lusso. Дик Дурбин од Илиноис, кој во моментов е на Демократите во Сенатот' камшик и на страна Број 2 лидер во комората, и се смета дека имаат амбиции.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година клупата врвот слот умре coater. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] онлајн казино lavora един noi.