дефинирајте импулс за контрола на нереди коцкање

Претставници од Главните Бејзбол Лига (MLB) и на казино индустријата запознале во Лас Вегас, на 10 октомври да се разговара за потенцијалните интегритет надоместок од пари wagered за време на legalised спортски обложувања дефинирајте импулс за контрола на нереди коцкање. MLB и други професионални лиги има кажано казино директори тие сакаат 0.25% интегритет надоместок од сите обложување спортски активности, кои на казино индустријата е силно се противат.Говорејќи на панел на Глобалната Гејминг Експо, Кени Gersh, MLB е Извршен Заменик Претседател, Игри и Нови Бизнис, рече: "Од правичноста перспектива мислиме дека, ако ви се случува да се назначи некој да биде во можност да се направи пари од она што на крајот на денот е нашиот спорт и нашите настани, бидејќи ако Yankees не беа игра Црвениот Сокс минатата ноќ, не сте обложување на Yankees и Црвениот Сокс ...ние мислиме дека треба да бидат вклучени во тоа."Тој ја бранеше неговиот случај од страна на цитирање на правичноста и рече казина треба ефикасно да се плати за авторски права, ако тие стојат за да се направи пари од спортот.САД Врховниот Суд ја укинал Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита во Мај и, од тогаш, нема професионален спортски лигата успеа во убедлив држави за да напишете такса во законот.Сара Slane, Американски Игри Асоцијација Постар Заменик Претседател на Јавните Работи , исто така, беше кажано на настанот и беше искрен во својата анализа на MLB е став.Таа рече: "јас, значи, да се погледне, вие сакате намалување на приходите без никакви на ризик која е поврзана со тоа.Тоа е причината зошто ние мора да одат преку регулаторната процес.Ние се инвестира милијарди долари во зградите, во нашата лиценци, кои чинат ни милиони долари за да се оди преку.Сакате нас да се земе дека на ризик, платите и тогаш се случува да имаат корист на задниот крај, како и." план de travail инокс рулет.