она што покер рака е познат како црвени балони

Градот на Соништата Манила е банкарскиот на игри на приходите од ВИП сегмент до крајот на годината силна.На Филипините Ѕвезда цитирани Belle Корп Заменик Претседавач Вили Ocier, кој рече: "втората половина од 2015 година ќе биде силна.ТРЕСКА само започна ВИП операции во јули 2015 година." ВИП junket оператори дејствува како олеснувачи за казина, особено во Макао каде што тие гаранција значителен износ на приходи од Кина е висока удели коцкар.Но, неодамнешните crackdown на Кинеската влада е под влијание на многу VIP игри салони во градот држава, се прашува оператори да се погледне на други места за профит.Всушност, SunCity Група веќе објави своите планови да се отвори четири повеќе VIP соби во Филипини, особено во Bloomberry Одморалиште е Solaire Resort & Casino и Градот на Соништата Манила.Дури и Лоренс Хо, главен извршен директор на Melco Круна Забава (MCE), веќе изрази сомневање дека Macau е ВИП пазар "никогаш нема да биде она што некогаш беше." Градот на Соништата Манила е заеднички потфат помеѓу Melco Круна и Belle Corporation.На 6.2 хектари имот карактеристики VIP и за масовниот пазар игри објекти со капацитет од 380 игри маси, 1,700 слот машини и 1,700 електронски маса игри.Неговата не-игри придонеси вклучуваат хотел, мало, храна и пијалаци и забава објекти.Интегрирани одморалиште, сепак, не била добра година.Градот на Соништата Манила пријавени приходи од 75 милиони долари и заработувачка од $12.5 милиони во првата четвртина на операции.Нејзините VIP промет дојде во $495.8 милиони евра, додека масовната табела пад беше $116.6 милиони евра, слотови рачка беше $465.1 милиони денари, и не-игри приходи дојде до $28.6 милиони евра.Оваа побарано казино управување за да ја намали својата работна сила, која лежи надвор блиску до 2 проценти од вкупната работна сила, како дел од рационализација на трошоците она што покер рака е познат како црвени балони.

Ocier рече: "операции може да се преценува своите manning барања," води до отпуштања.Според MCE е локална филијала, Melco Круна Места Корп, на отпуштања беа само привремени и вработените ќе се вратат на работа кога се на работа "зема." Градот на Соништата Манила е втор интегриран одморалиште што се отвори во 120-хектар Pagcor Забава Градот, по Solaire Одморалиште и Казино.Две повеќе казино места се очекува да се отвори во следните неколку години: Универзална Забава и Тигар Установи' Манила Bay Одморалишта, и Genting Група и Глобалната Алијанса Група Места Светот Bayshore.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што покер рака е познат како рамни гума.