нови ранчот кокошка казино Jamestown Ca

Во Невада и истакнати казино оператор, Цезар Entertainment Corporation, наводно, е поставена да се откаже од иконите Harrah ' s Рено имот, како дел од планираните $17.3 милијарди спојување со ривал Eldorado Установи Вклучени.Според вторник извештај од Невада Независен весник, 940-соба местото е управувана од страна на Цезар Entertainment Corporation под закуп одржан од страна на Vici Својства недвижен имот и инвестиции на довербата го откачи исклучување во 2017 но е да се продаваат на локален ентитет познат како Рено Центарот на Градот ДОО однапред се трансформира во не-игри претпријатието.Потенцијалните сатурација: весникот изјавиле дека Harrah ' s Невада отвори во 1937 година и во моментов карактеристики шест ресторани како и 40,000 sq ft казино нуди маса игри и некои 700 слотови.Сепак, таа се наоѓа во близина на Циркус Циркус Хотел Казино Рено, Eldorado Одморалиште Казино Рено и Сребро Наследство Одморалиште Казино Рено места од Eldorado Места Инкорпорирани и тоа е помислата дека наскоро ќе биде-зголемена оператор не е заинтересиран за водење на четвртиот Рено сопственост.Службени овластувања: На Невада Независни изјасниле дека демне комбинација на Цезар Забава Корпорација со Eldorado Одморалишта, кои би можеле да бидат завршени до крајот на Март, веќе го виделе поранешниот offload својата референтна понуда за Сите-Suite Хотел и Казино имот за околу $516 милиони денари.Лас Вегас-фирма со седиште во моментов е одговорен за 17 Harrah ' s village казина во единаесет држави, вклучувајќи четири во Невада, додека планираните спојување беше одобрен од страна на акционерите во ноември, а сега е наводно чека регулаторно одобрување од властите во 18 држави, како и конечниот Федералната Комисија за Трговија sign-off.Значајна продажба: За својот дел, Eldorado Установи, наводно, реагираше на претстојното спојување согласувајќи се да ги продадат своите конкурентски Дама Среќа Caruthersville, Isle Казино Кејп Girardeau и Mountaineer Казино, тркачката патека и туристички бизниси да Век Казина Инкорпорирани за комбинирано $385 милиони евра.На Рено-базирана компанија е исто така наводно се ангажирани во преговорите да се ослободи од својата Montbleu Одморалиште Казино и Спа Езерото Тахо, Isle на Capri Казино Канзас Сити и Лејди Среќа Казино Vicksburg места, а таа потпиша договор во понеделникот дека ќе ги вклучи Одметник Игри плаќаат околу $230 милиони евра за неговите Eldorado Одморалиште Казино Shreveport сопственост. нови ранчот кокошка казино jamestown ca.