инспекторот Barnaby Britisches рулет Darsteller

Невада Поручник Гувернерот Марк Hutchison вели дека тој ќе се бори да ги заштити "Бренд САД" туризмот програма од Адут, администрација, која што тој тврди дека сака да ги растурајте на иницијативата.Трамп е буџетот, доставени до Конгресот во Мај, се обидува да елиминира на туризмот маркетинг проект, кој првично беше организиран од страна на Одделот за Трговија, и ги пренасочи своите средства во Царината на САД и Гранична Заштита програми наместо тоа, според една неодамнешна приказна во Лас Вегас Преглед-Весник.Тоа е потег што има туризам шефови wringing нивните раце, не барем Невада Комисија на Туризмот (NCT), која Hutchinson столици.Во септември, тој и група на делегатите се должи да се качат на трговска мисија, организиран од страна на Бренд САД, на Индија, која Сребро Државата гледа како еден од витално значење за иднината на туризмот код.Според NCT, Индија има околу 450 милиони средната класа граѓани, 50 милиони евра од кои поседуваат пасоши.Коцкање закони во земјата генерално се многу рестриктивни, со само две држави, Гоа и Сиким, нудејќи казино игри да жители.Според неодамнешното истражување, на НАС е најпосакуваниот туристички дестинации во светот за Индиски граѓани, со Лас Вегас ставање трето, зад себе само Њујорк и Сан Франциско, во листата на градови, тие би најмногу сакаат да го посетуваат.Невада е остроумен во предвидување на растот на Кинескиот туризам во почетокот на 2000-тите.Во 2004 година, таа стана првата НИ држава да се отвори официјална туристичка канцеларија во Пекинг, а сега сака да се изгради ист вид на посетителот мостови со Индија.Но таа задача ќе биде trickier без Бренд САД помош, според Hutchinson.Програмата беше создадена во 2010 година, со донесувањето на Патување Промоција Акт, со цел на промовирање на меѓународниот туризам до НАС генерално.Туризмот има намалија од 9/11 нападите и следните ограничувања наметнати од страна на анти-тероризмот закони.Бренд САД застапниците тврдат дека секој долар напор потрошени во 2015 година на маркетинг врати $21.20 на економијата преку посетител трошење.Таа година, го донесе во екстра 1.2 милиони луѓе кои трошат некои $4 милијарди долари, додека тие беа тука, застапниците на програмата остануваат во место инсистираше на тоа.Програмата е финансирана со $10 на секој $14 надоместокот што посетители од одредени земји може да изберат да се плати за виза-бесплатно патување, па тоа е теоретски само-финансирање инспекторот barnaby britisches рулет darsteller. "Се надевам дека нашите конгресот делегацијата може да им помогне на Претседателот Трамп го видите значењето на овие туризмот поврзани со активностите, особено Бренд САД," Hutchison кажано Преглед-Весник на оваа недела.Но, Hutchison, исто така, посочи дека тоа не е Адут, но Конгрес, кој на крајот ќе се направи повик на буџетот.Тој рече дека се надева дека пратениците ќе го слушнете за туризам-фокусирани држави, како и Невада, која се јавувате за зачувување на програмата. инспекторот barnaby britisches рулет synchronkartei.