коцкање на апликации кои се плаќаат Iphone

Во вторникот, Цезар Забава и Philadelphia 76ers објави првиот од својот вид брендирање партнерство, во врска дека ќе биде роман на алијансата меѓу некој НБА тим и казино оператор.Договор значи дека Цезар станува првиот казино оператор за да обезбеди партнерства со тимови во двете NBA и NHL.Договорот е двојно-надолу за двете Цезар и Харис Blitzer Спортски Забава (HBSE), на 76ers сопственост субјект.Заедно со Sixers, договорот, исто така, вклучува NHL е Њу Џерси Ѓаволи.Американскиот бизнисмен Џошуа Харис е примарен сопственик на двете спортски франшизи.Детали на НБА страна беа оскудни, но соопштение посочи дека казино компанија ќе имаат реклами во Велс Фарго Центар во Филаделфија, каде 76ers игра дома игри.Фанови исто така ќе се даде шанса да победи на одмор посета На LINQ во Лас Вегас или да Цезар Атлантик Сити.Повеќе детали се достапни за Цезар' договор со Демоните.Според компанијата за медиумите, партнерство ќе вклучуваат додавање на Цезар Клуб на Прудентните Центар, каде Ѓаволи игра дома игри.На Цезар Клуб ќе биде до 5.000 квадратни метри ресторан во арената е главната concourse и ќе го промовира компанијата присуство во внатрешноста на државата.Казино компании очигледно се става висока вредност на простор во внатрешноста на Прудентните Центар.На Цезар Клуб ќе биде втор таков салон во внатрешноста на арената да биде во сопственост на игри оператор.Минатата недела, Ѓаволи објавија нивниот прв во играта брендирање партнерство кога тие се здружи со sportsbook Вилијам Хил.Кои се повикани за создавање на Вилијам Хил Спортски Салон во внатрешноста на Прудентните Центар.Иако спортски обложувања нема да им биде дозволено на лице место, дневна ќе се чувствуваат како sportsbook, со Телевизори емитување игри, табли за обезбедување на шансите, и области во близина да се направи мобилен облози.На Ѓаволи имаат сега се приклучи на Вегас Златна Витези како NHL тимови кои сте обезбедени повеќе брендирање партнерства со казино компании.Соопштението доаѓа ден откако NHL и MGM Установи достигна ознака за земја спортско обложување се справи.Договорот помеѓу NHL и MGM ќе им овозможи на казино оператор за пристап лигата податоци и експлицитно се наведува дека нема да има "integrity такса" кои се вклучени коцкање на апликации кои се плаќаат iphone.
MGM сега достигна се занимава со две големи про спортски лиги.Во август, друштвото плаќа пријавени $25 милиони долари за три-годишен договор да стане официјален игри партнер на НБА и WNBA.Како и со NHL се справи објави во вторникот, MGM е договор со НБА, исто така, им овозможува на компанијата да пристапите на шампионите е во реално-временски податоци.Во септември, МАК е Далас Каубојс стана првиот про фудбалски тим да се здружат со казино, кога тим најави WinStar Светот Казино Одморалиште ќе биде во тимот службен казино спонзор.Бракот на професионални спортски и спортско обложување е уште нов динамичен и нели е без компликации досега.Претходно овој месец, Пенсилванија-базирани SugarHouse напуштиле на договорот со Златна Грутка, со кого SugarHouse имаше соработува со цел да им понуди на мобилни спортски обложување во Њу Џерси.Градина Државни прописи се наведе дека на интернет операторите мора да се здружат со земјиште-врз основа казино, но SugarHouse поддржан од должи на интегритет одредба со која ќе се забранува на компанијата за интернет казино од нуди влогови на НБА игри.Златна Грутка е Tilman Fertitta — кои неодамна се шпекулира да биде поставата до сојуз со Цезар Забава на свој — е, исто така, сопственикот на НБА е Хјустон Ракети, и како такви, Њу Џерси законот смета нуди линии конфликт на интереси. коцкање апликации вистински пари спорт.