како да започнете Bankroll во покер

Во Државата Вашингтон Коцкање Комисија (WGC) предупреди индустрија играчи против хеџинг облози на секоја држава-широк спортски wagers кои произлегуваат во 2020 година.Ова доаѓа откако официјален состанок во вторник, каде WGC директор Дејвид Trujillo се вели во соопштението, "ние ќе бидеме реални, дури и ако реализам не е она што луѓето сакаат да го слушнат.Јас мислам дека ние сите се согласуваат дека ние сакаме спортски обложувања да биде од корист .. како да започнете bankroll во покер. и дека сите зла се ублажат.Ние сакаме процесот да се движат што е можно побрзо, но реалноста е дека ние сме само една агенција."Иако племенски спортски обложувања беше legalised во Вашингтон во Март од страна на државните гувернерот Џеј Inslee – што значи дека во-лице спортски wagering на казино својства се дозволени – држава-широк мобилни обложување не се квалификува.Додека патрони ќе биде во можност да се обложи на професионален и универзитетски тимови, спортски wagers на Државата Вашингтон колеџ тимови остануваат забранети.Племиња за контрола на Вашингтон гејминг индустријата, со 29 казина се кандидира од 22 племиња низ државата.Четири племиња почнале renegotiating нивните compacts да вклучи спортски wagering, и два повеќе има побарано да го стори тоа, но WGC предупреди дека овие преговори се земе време.Додека WGC е само закажани повторно да се сретнат на 17-ти јули, тоа е се движи напред со изменување и дополнување лиценцирање и регулаторни структури, создавање пет работни групи за да се истражуваат пет столба за спортско обложување во државата.Сепак, тие мора да се уште се развие спроведување рамки, проблем коцкање програми и интегритет мерки, меѓу другите размислувања.Освен тоа, без оглед на брзината со која WGC се справува со лиценцирање и регулаторни промени, без спортски обложувања може да се одвива додека сите племенски compacts се преработени.Бидејќи Inslee потпишан од спортско обложување во законодавството три месеци, само две племиња во моментов се во официјалната компактен преговори.И покрај бирократски време одложувања, измена на законите што беше поздравено од многумина, со извршниот директор на Вашингтон Индиски Игри Асоцијација Ребека Kaldor пофали Inslee на неговата одлука."Приходите генерирани од страна на племенски игри [помага] фонд критична потреби во нашите заедници.Како што се опорави од [COVID-19 пандемија], во прилог на овој простор ќе им помогне на племенски влади фонд на основните услуги на своите членови ќе треба да се добие направите резервна копија на своите нозе," Kaldor рече. како да започнете со 2 казино heist.