настани во клубот Regent казино

Француски коњ wagering оператор Pari Mutuel Urbain (PMU) доаѓа под оган во сад во текот на последната маркетинг кампања.На 'Ви се Допаѓа Да се Обложи' место (видиме подолу) карактеристики на еден пар на Далас полицајци во Dealey Плаза circa 1963 обложување за тоа дали или не може успешно да се вртат на неговата служба револвер како што го прават во каубојски филмови.Сигурно е доволно, пиштол заминува, и куршум ricochets исклучување на неколку хард површини пред да се сече на многу познати шут на некој облечен како Џеки Кенеди индексирање над багажникот на црна отворен врвот седан додека Тајната Служба агенти пролет во акција.Огласот е генерирање на многу топлина во НАС медиумите кругови над нејзините наводни чувствителност кон атентатот на Претседателот Џон Ф настани во клубот regent казино. Кенеди, 50-годишнината од кој пристигнува овој ноември настани во век казино едмонтон.
(Тоа веројатно не им помагаат на годишниот спомен околу 9/11 терористичките напади на Њујорк и Вашингтон во моментов е во полн замав.) Други огласи во PMU е кампања функција капетанот на Титаник игра во која тој се обидува да се управува брод blindfolded, што доведува до, и, знаете. PMU е Кирил Girraudat оправдани кампањата е tone како обид да се управува компанијата далеку од својата репутација за угостителство на "40-годишниот punter седи во аголот бистри" за привлекување на внимание на помладите, помалку чувствителни демографски игра блек џек 21 слободни. Giraudat обидел тематски dodge, велејќи реклами беа наменети да ги потсети гледачите дека "предизвик е дел од нашата ДНК и обезбедува ја направи залог во срцето на историјата." Освен што вашиот губење на облог на Арсенал не обично резултира со смрт на седи шеф на државата.Неколку сомневање на причината зад Вуди Ален е формула на "комедија = трагедија + време", но износот на времето потребно пред hilarity осигурува е нешто повеќе на непријатните прашање игра texas holdem poker. PMU е Кенеди ад потсетува дека старата вербални настрана Џони Carson користи за да се директна Ед McMahon е начин било време Вечерва се Покажуваат шега заскитан малку блиску до работ на impropriety игра блек џек со вистински пари. "Не може да се направи Линколн.Премногу брзо." Имајте на ум дека ова беше повеќе од еден век, бидејќи Искрен Abe беше убиен, па можеби Американците се само генетски склони да oversensitivity на одредени предмети.Без разлика, ние со нетрпение го чекаат PMU е следната страна-разделување на ад, кој пар на чукнат француски frogmen кои се обидуваат да се фати риба со користење на динамит, само да заврши случајно тоне Гринпис е Воин на Виножитото брод и убивање фотограф Фернандо Pereira во процесот.Жал ми е...
Премногу наскоро?Во помалку контроверзна вести, PMU има потпиша три-годишен договор со Франција Pari е Б2Б поделба Sportnco да се обезбеди PMU подружница Genybet со фиксна-шансите спортски обложувања платформа, алатки за управување со ризиците и мобилен обложување производ precio де ruleta став казино. PMU има исто така се прошири и нејзиното партнерство со Швајцарија Loterie Romande да се обезбеди коњ wagering производи на германски јазик Swisslos лотарија.За да започнете, Swisslos ќе обезбеди PMU е tote нуди во 40 точки на продажба во шест Швајцарската cantons, проширување на осум повеќе cantons во догледно време.Конечно, PMU лансираше мобилен покер апликации за двете iOS и Android precio де sillas став казино.
PMU онлајн покер сајт функционира како дел на Партија Покер е француски соочуваат со мрежа, но апликации беа развиени во куќата, poking дупки во митот дека се предаде мајмуни се неспособни за било која активност надвор јадење сирење.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.