игра блек џек со пријателите онлајн

Еден ден по Bwin.партија ко-ДИРЕКТОР на Норберт Teufelberger беше уапсен од страна на Белгискиот органи за да продолжите да прават бизнис со Белгискиот punters и покрај Белгискиот игри регулатори и судови со нарачување Bwin.партија да престане да го прави тоа, онлајн игри на фирма останува еднакво упорит дека тоа знае подобро игра блек џек со пријателите онлајн. "Bwin.партија одржува позиција дека тоа се однесува и секогаш постапувал во согласност со важечките закони." На Bwin.партија правен тим е очигледно на мислење дека Белгискиот (или German) закони тие не ми се допаѓа воопшто не се применува за нивниот бизнис, и на тој начин можете безбедно да се игнорира.

(Можеби не е изненадувачки, со оглед на тоа дека Bwin.партијата е правен тим содржи диспропорционален број на дипломирани студенти на Monty Python Аргумент Скица "Не, Тоа не Е" Училиште на Законот.) Полагање чудно, тогаш, дека Bwin.партија ќе поглед НИ онлајн коцкање закони како inviolate како на законите на гравитацијата, кога Светската Трговска Организација има постојано пресуди дека на НАС став е affront на меѓународните трговски односи.Тоа би можело да можеби треба нешто да се направи со НАС, едноставно, да биде повеќе проактивна во заклучување до онлајн коцкање execs чии компании не успеваат да се усогласат?Хм.. игра блек џек онлајн со пријатели за слободни. Во меѓувреме, CalvinAyre.com има добиено неколку предлози за Teufelberger е официјален пиратски прекар, со 'Norbeard' постоечкиот кадар омилени.ШПАНСКИ ПАЗАРОТ ДОМИНИРАНА од СТРАНА на МАЛ број НА КОМПАНИИ, Додека во недела настани може да има убедени сте во спротивно, Bwin.партија всушност не работат легално во една или две области, вклучувајќи ги и Шпанија, каде што тие се еден од трите компании доминираат на ново регулиран пазар.eGamingReview тврди дека ги гледа бројките што укажува дека Bwin.партија, PokerStars и Bet365 изнесува €47m од вкупно €78m во бруто игри приходите генерирани во своите четири месеци од Шпанија нови регулаторни услови стапи на сила.Интересно, Шпанија бара својата имателите на одобренија и дозволи да се анте до 25% од нивниот бруто игри приходи од даноци, сепак во говорот Teufelberger даде во Белгија непосредно пред тој беше уапсен, тој тврди дека "оданочување на бруто игри на приходи над ниво од околу 20% доведува до ситуација каде вршење правна работа во која било дадена пазарот станува untenable оданочувањето е ефикасно да се израмнат на" стапка од која нема враќање.'" Фер предупредување, Шпанија...

Norbeard е за да ја воочи големината и jolly roger.Спортско обложување во моментов се прави до 47% од шпански коцкање пазарот, покер е 35.9% и казино е трета со 17.8%. (Шпанија во моментов не дозволува неговото место, па казино е 60% рулет, блек џек со околу половина од тоа и бинго под 10%.) Bet365 контроли 60% од спортско обложување бизнис, Bwin.партија е на второ место со 20% и Sportingbet и Вилијам Хил сметка за 10% apiece цената на еден покер масата.
PokerStars е сопственик на 65% на покер акција, со 888 втор на 20% и bwin.партија на 16% цената на еден покер игра. 888 води казино, пак, проследено со bwin.партија, Gamesys е Botemania бинго и Bet365, кои заедно сметка за 70% од казино пита.НИКОЈ ПОВЕЌЕ ЦРНИ ОД ШПАНИЈА црната листа Додека Шпанија е лиценциран оператори борба да се направи оди на даночната-тешка режим, шпански органи се случува целосна Белгија на нелиценциран сѐ уште служат шпански punters.Дванаесет таквите оператори – 12Bet, Betsson, Игри за ВОЗВРАТ (преку Betboo), 10bet.com Ltd., Дојде На Европа Ltd., DreamMakers Игри Техника, Globet Меѓународниот Спорт, Медиуми Забава е offsidebet.com, Midasplayer Ltd. (ака King.com), РМ Кралската Media Group NV, Темпото Игри Ltd.и UWin Покер – примиле предупредувања од Dirección General de Ordenación del Juego (DGoJ) да ги затвори своите шпански соочуваат со операции во рок од 10 дена или се соочуваат со казни до €50m.Конечно, дали уживате во овој видео клип на Teufelberger е неодамнешен разговор со Белгискиот игри регулатори.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.