сите можете да јадат рак нозе сент луис казино

Невада е кревка обновување во игри приходи би можеле да бидат уништени од страна дури и мала светла точка во економијата, предизвикувајќи големи финансиски проблеми за многу Лас Вегас казино компании, една од водечките обврзници оценка куќа, рече во вторникот.Мудис Инвеститори Услуга во посебен индустрија извештајот забележа дека коментари од банката на Федерални Резерви во врска со пад во потрошувачката и да се продолжи високата стапка на невработеност наметнува црвени знамиња за локалните индустријата за игри.Мудис Постар Заменик Претседател на Кит Фоли рече проблемите би можело да поттикне рејтинг го деградира за казино компании, која ќе се претвори во попречи нивната способност да се позајмуваат пари сите можете да јадат рак нозе сент луис казино. "Ние сме загрижени дека потрошувачите склоност да поминат на игри активности нема да издржи уште еден хит на нивните паричници, дури и мала еден," Фоли рече.Банката на федерални резерви е Отворен Пазар Комитет извештај на 22 јуни насликани на dour слика на U сите можете да јадат круна казино. економија.Меѓу прашањата беа цитирани федералниот дефицит, прелевање од Европската должничка криза, висока невработеност и домување рецесија.Зачукуваше со години на рецесија, Невада гејминг индустријата е поразен од стечај поднесоци, работа загуби, продажба на имоти и милијарди долари долг реструктуирање.Мудис издвојувани две големи Лас Вегас-базирани компании, Цезар Забава Корп и MGM Места Меѓународни, велејќи дека тие се повеќе ранливи од нивните конкуренти.Фоли рече Цезар и MGM Одморалишта се "повеќе имаат продолжение економски подобрувања да растат надвор од нивната висока (долг) потпора од високо-рангирани компании се." MGM Установи, со $12 милијарди долари во долг, се соочува со "значителен близина на долг рок на доспевање," извештајот забележа.Цезар, приватно одржа игри компанијата, нема значително долг период на доспевање до 2015 година, но не ги имаат долгорочен долг на $18.5 милијарди долари .Извештајот, исто така, рече Лас Вегас-базирани Бојд Игри Корп и Совршенство Entertainment Inc.лицето близина на рок прашања, бидејќи на економски предизвици.И двете друштва се кредитираат со "намалување на нивните трошоци" и создавање на "значителен износ на дишење соба во нивните договори и долгот на доспевање, распоредот." Но Фоли, предупреди, "тие се многу применети и имаат компанијата-специфични, во близина на долгорочни ризици што би можеле да се влоши доколку потрошувачите одлучи за спречување на нивната коцкање буџети." Во извештајот истакна компании со голем Азија стопанства, како што е Лас Вегас Песоци Корп и Дин Места Ltd., се подобро позиционирани од фирми се концентрирани во САД "Овој регион продолжува да се доживее силни и растечко визитација и барањата на потрошувачите трендови, кој се очекува да продолжи и во догледна иднина," Фоли напиша.Посетителот пристигнувања во Макао, на пример, зголемена 9.4 проценти од година на година 2,3 милиони во Мај, според Статистиката и Услуги Биро.Лас Вегас визитација се зголеми 4.8% во април од 3.19 милиони евра во април 2010 година да 3.35 милиони евра оваа година, според Лас Вегас Конвенцијата и Посетител Орган.На Moody ' s извештај наведува Penn National Игри Inc., сопственикот на М Одморалиште, како компанија која има насочуваат своите операции во водечката позиција на пазарот.Фоли, исто така, рече тој очекува MGM Одморалишта да се има корист од следната година, од се враќа во група и конвенцијата бизнис во Лас Вегас.Високото соба и храна и пијалаци ќе и помогне на компанијата офсет до одреден степен очекува слабите игри на побарувачката.Сепак, раст на приходите сам "нема да биде доволно за да се намали потпора од страна на било каков материјал степен," се вели во извештајот. парични журки казино вистински пари.