парични журки казино вистински пари

Лас Вегас Песоци претседател Шелдон Adelson двојно-долу на неговото верување дека онлајн коцкање предизвикува cooties во четвртокот.На сприхав казино име магнат повикани во Блумберг ТВ за да се потврди дека среда е бесни анти-коцкање op-ed во Forbes не беше привремено рунда на параноја која произлегува од имајќи misread една фармацевтска етикета, но дали всушност претставуваат неговото верување дека онлајн коцкање е "воз руина," "навистина токсичност" и "карцином на чекање да се случи." Проверете интервју за себе, ако само за schadenfreude што доаѓа од слушање на 79-годишниот Adelson последователно притискање на неговиот телефон, бирање подлога со неговата брада(s).За да ги отфрли предлозите кои својата опозиција да онлајн коцкање беше наменета за да се заштитат својот значителна тули и малтер казино биз, Adelson смирен-bragged неговиот #15 на ранг на Forbes " богати листа и истакна дека огромното мнозинство на неговите казино профит доаѓаат од Азија, и така немаат ништо да се плашат од НАС онлајн коцкање парични журки казино вистински пари.
Adelson донесе некои од неговите НАС конкуренти во микс со прогласување тој ќе "само имав ручек со Стив Wynn" и дека Дин Установи претседател беше "не се целосно против она што го зборувам." Како за онлајн покер надева Цезар Забава, која нема Азија присуство ужива од страна на Песок и Дин, Adelson предложи Цезар "имаат свои предизвици.Јас не имаат предизвици." ПОКЕР: ЛОШО.Блек џек: MEH Adelson исто така се мери во покер 'вештина v парични журки казино победа вистински пари. среќа' дебата, повикувајќи се на вештина аргумент "еден куп глупости.За да добиете картичка не е вештина базирана." Adelson исто така издвојувани покер како "еден од најпознатите зависност игри.Луѓето не се зависници да мора да игра блек џек.Тие се зависници за игра." Adelson не успеа да се цитираат било извори за неговата очигледна верување во блек џек играчите имунитетот на зависност, но една изјава тој го направи не имаат основа во тоа.Имено, дека кога "некој е зависник од игри на среќа, тие се зависници од некои други компулсивно однесување." (Само не блек џек.) Тоа е добро утврди дека мали заедници на физички лица имаат импулс контрола прашања, но Adelson не се појавува да имаат проблеми со онлајн шопинг или тргување (вториот се основоположник на "кликнете на глувчето и да ја изгуби својата куќа' мем Adelson користи за да се ослободат од неговата Forbes op-ed) парични журки казино став kazanmak. Adelson, исто така, е загрижен дека покер е она кул децата се игра парични журки казино мо apk неограничен пари. "Верувам дека покер и други форми на коцкање, покер особено, бидејќи тоа се смета за општествена активност и не коцкање per se, децата ќе се појави во средината на ноќта ако тие не можат да спијат, или тие доаѓаат дома доцна и тие предизвик едни со други да се каже," ајде да играат некои покер или некои блек џек.' Тие се случува да се изгуби." Почекајте една минута.. кога го прави црна мечка казино се отвори. Па блек џек е зависност сега?ЛУЃЕТО ВО ТУЛИ И МАЛТЕР КУЌИ НЕ ТРЕБА да ФРЛААТ КАМЕЊА Adelson нагласи неговото верување дека онлајн коцкање им овозможува на луѓето, особено "дете дека е или малолетнички или на возраста со студентски кредити ... за да се добие биле под притисок од страна на колегите да се оди и да се коцка, додека тие се пијани или правење на лекови." Соочат со предизвикот како да ја како е тоа било различно од Б&М казина, Adelson тврди дека "нема земја-врз основа казино ќе ги споделите со некој што е надвор од контрола на самите се седне и да се коцка." Претпоставувам дека заминува од земјата-врз основа на казина, кои нека високо-ролки мочаат по подот, наместо да го извршите на ризикот дека китови може да не се врати на игри маса по долго патување до loo?Или казина каде што вработените снабдување патрони со екстази, кокаин и препишаните лекови против болки?Не Шелдон знаете на било кој онлајн игри на компанијата која ќе брод дрога до вашата врата во рамките на повлекување пари?ADELSON UNCOMMITTED НА КРИСТИ 2016 година, Бидејќи Adelson речиси singlehandedly bankrolled Републиканската партија 2012 изборна кампања, тој бил запрашан дали Њу Џерси Gov.
Крис Кристи е потпишување на неговата држава е онлајн коцкање законодавство би ги Adelson од bankrolling Кристи се очекува 2016 година претседателски се кандидира. Adelson ducked прашањето, наведувајќи дека тој не е "награда или казнат политичарите.Тоа не е моја работа." Покрај тоа, Adelson рече Кристи му кажа не е доволна законска поддршка за коцкање сметка дека губернаторски вето ќе биде "overridden или над-вето или што ти се јавам тоа." Тоа, рече, Adelson тој рече дека не било Кристи заложби кога не велосипедот казино се отвори. "Јас како и другите кандидати, како и." Звук кој што сте ги слушнале само беше Newt Gingrich долу-за-на-број на политичката кариера се издига од платно.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кога не bigbasket отворен слотови.