кога го прави црна мечка казино повторно отворање

Во Spokane Племе испратени во казино предлог во 2006 година за да се развие off-резервација казино, но мораше да чека за девет години за да се добие одобрување од U кога го прави црна мечка казино повторно отворање. Одделот за Внатрешни работи.Племето доби дозвола во 2015 година по Гувернерот Џеј Inslee потпишан-исклучување на казино предлог.На ноември 9, 2016 година, стотици луѓе се собраа заедно во дишните патишта Височини за земјата кршење на церемонијата која беше предводена од племенски претстедател Керол Еванс.Предложените казино ќе биде изграден во фази, и се очекува да биде завршена во рок од 10 месеци.Првата фаза на развој ќе вклучи изградба на $40 милиони казино кој се очекува да имаат 450 слот машини и 12 игри маси.Отворен плоштад заедно со два ресторани, исто така, ќе бидат дел од првата фаза.Врз основа на племето економски планови за следните десет години, казино одморалиште ќе стане дел од Хард Рок Хотелот бренд.Казино одморалиште ќе се шири низ 145 хектари земјиште и ќе биде на U кога не блек џек рандал умре. С Автопат 2 кога не black hawk казино се отвори. Племето, исто така, има планови да се развие resort hotel, еден племенски културен центар, забава сали, шопинг центри и ресторани оди напред.Откако казино е целосно функционална, се очекува да обезбеди повеќе од 5,000 работни места и генерирање на годишен платен список што е околу $66 милиони евра.Племето има избрани Swinerton Градители да биде општа изведувачот за казино комплекс.Во 2015 година, Кевин Washburn, министерството за Внатрешни работи е помошник државен секретар за Индијански Работи се вели во писмото што казино одморалиште ќе ви помогне да се урне сиромаштијата кај 2,900 наведени племенски членови што се речиси една четвртина од овие семејства имаат финансиски тешкотии на Spokane Резервација.Казино одморалиште не само што ќе обезбеди можности за вработување, но, исто така, им помогне со голем број на други важни потреби на резервацијата како што се образованието, здравствената заштита и зачувување на културните богатства.На Kalispel Племе имаше разлика од развојот на казино одморалиште како тоа функционира Северна Потрагата Resort & Casino во дишните патишта Височини и беше загрижен дека новиот казино одморалиште кој е на само два километри од Потрагата Одморалиште, ќе се јаде во својата добивка.Имаше, исто така, одредени владини службеници и бизниси кои беа загрижени дека новиот казино може да се добие во лет патот на авиони кои доаѓаат во Ферчајлд воздухопловната База.Во Spokane Племе се осврна и двете овие се однесува со учество во употреба на земјиштето студии кои препорачува голем број на ограничувања за да не го попречуваат работењето на Ферчајлд база.Племето ги надминаа овие пречки согласувајќи се да се ограничи висината на неговото градење до 60 метри.Еванс им се обрати на Kalispel племе е загриженоста од која се наведува дека истражувањата покажаа дека има простор за две казина да работат во дишните патишта Височини и дека тоа ќе згрижувачките здрава конкуренција.Мило ние сме се нешто ново, тука во Spokane кога не обложување запре во texas holdem.