робертс блек џек 2-во-1 Underlayment

Џери Џонс, енергетските и outspoken милијардер сопственикот на МАК е Далас Каубојс, би можел наскоро да биде во можност да се фали дека тој е дел сопственик на казино во Арканзас.Според соопштението од туристичката компанија тој го основал години, Легенди, субјектот е планирање на партнерството со Оклахома-базирани Cherokee Нација Бизнис (CNB) да започне со casino resort во државата робертс блек џек 2-во-1 underlayment. [Image кредитна: Заедничката Ризница]Џонс основана Легенди 2008 година преку партнерство со Џорџ Steinbrenner, тогаш сопственикот на New York Yankees пред поминува во јули 2010 година, по страдање срцев напад.Легенди и CNB "ќе испорача еден свет-класа забава комплекс во согласност со други места во рамките на Легенди портфолио," според соопштението.Понатаму, "Легенди ќе управуваат со процесот за дизајн и развој на комплексни, замисли кулинарски искуство и да ви помогне CNB да заработат на гости искуство за не-игри атракции." Извршниот ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ, извршен ДИРЕКТОР и Директор на Играчот Персонал за Каубојците (и синот на Џери Џонс), Стивен Џонс, е возбуден за потфат, со оглед на врските на семејството мора да Арканзас.Џери Џонс живееше во државата од времето кога тој беше три, оставајќи за Мисури со неговите родители кога тој беше 18 роберт е правила на покер верзија 11.
Тој вели, "Ние сме возбудени да имаат Легенди кои се вклучени во процесот.Тоа е многу важно за нас, бидејќи на семејната историја и connection ние треба да Арканзас.Легендите е основана врз принципот на создавање на подобри гостин искуство во текот на играта ден и ние со нетрпение очекуваме да се донесе што експертиза за состојбата на Арканзас." CNB е извршен ДИРЕКТОР, Шон Slaton, додава, "Влегувањето во ова партнерство со глобално признати тимот на Легендите е игра-промени.Тие донесе богатство на искуство, има работено со премиерот сали низ професионални спортови, live настани и катедралната партнери, вклучително и На Универзитетот на Арканзас, AT&T Стадион во Далас, Ultimate Fighting Championship и Телевизија Нација амфитеатри." Племето ќе биде сопственик на место, не Легенди.Ова е еден начин за да се избегне можен конфликт на интереси со МАК, што го ограничува колку од коцкање бизнис тим сопственици им е дозволено да имаат.Арканзас гласачи одобри мерка која ќе им овозможи на казина во државата, да се биде роден од постојните pari-mutuel песни.Сепак, 11 окрузи гласаа против мерката, од кои еден се издвојува во однос на казино планови.Папата Каунти жителите рече не, но ова е област каде Џонс и CNB сакате да се стави на одморалиште.Џонс секогаш сака добар предизвик.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кои се некои од примерите на проширување слотови.