супермаркет испорака слотови за божиќ

Откако минатата недела најавувајќи планови за предложениот водата казино, група на жители и законодавците од независен град Портсмут во Заедницата на Вирџинија направи посета на југоисточна државниот капитал во петокот во поддршка на казино законодавство.И во државата, кој има за децении се спротивставија казино коцкање, понеделник, 21 јануари, 2019, Сенатот комитетот донесе законот дека може да се види неколку градови таму ги извршуваат казино лиценци две години од сега, според Вашингтон Пост.Спонзорирањето на сенаторот: Ко-спонзорирана од страна на Државата Сен супермаркет испорака слотови за божиќ.
Луис Лукас (D-Портсмут), законот што ќе им овозможи на референдуми да се одржи во градовите на Портсмут, Бристол, Richmond, Норфолк и Danville да се одлучи дали да се продолжи казино проекти, пренесува 9-3-1 од страна на Сенатот Комитетот за Општите Закони и Технологија во Собранието во понеделникот.Една каша-up на неколку казино поврзани со сметки беа валани во оригиналната мерка од Лукас и беа од Сенатот Финансии Комитетот понатаму да разговараат за своите регулаторни и финансиски импликации.Сеопфатна студија: Сепак, според Ричмонд Пати-Испраќање, Демократски Гувернерот Ралф Northam заедно со други законодавци се соопштуваат дека тие би сакале да се одржи надвор за поголемите коцкање законодавство со цел да се овозможи време за државата да спроведе сеопфатна студија.На новинската агенција понатаму известува дека казино поддржувачи побарал државата да им дозволат на своите проекти да се продолжи со побрзаа така коцкање долари нема да продолжи да се изгуби на други држави, како што соседните Мериленд.Гувернерот Northham, наводно, бара Генералното Собрание се воспостави таква студија оваа година, Вашингтон Пост извештаи.Во меѓувреме, Финансии Секретар Aubrey Layne, наводно, рече дека администрацијата ќе го задржи окото на тековната сметка, но истакна дека законодавството оди подалеку од она што гувернерот рече тој беше удобно со. "значајни прашања да се справи со" Племенски напор: Додека дозвола за да продолжи игри е се бара од страна на градовите Бристол, Портсмут и Danville, на Pamunkey Индискиот Племе, наводно, рече дека тоа е во извршување на сојузниот процесот за да се обезбеди казино проект, по можност во сајтови во Норфолк и Ричмонд супермаркет испорака слотови само изолирање на. "win-win" Според БРАНОВИДНА TV 10, Главен Роберт Сива боја (на сликата, право) рече.. супермаркет во близина на круната казино мелбурн. "сега можеме да видиме, тоа е win-win за двете нас и Норфолк.Тоа е фантастична локација, со реката и градот и транспорт право таму.Гледаме корист во Норфолк во голема мера и очигледно корист за нашето племе." Опозицијата слушнале: Сепак, не сите се согласуваат дека донесувањето казино коцкање да Вирџинија ќе биде добро за државата.Тод Gathje, претставник од не-за-профит, Семејството Фондацијата, вели дека казино игри нема да ве направи добар своите ветувања супермаркет испорака слотови за ранливите клиенти. "Казино коцкање акти, како регресивен данок", рече Gathje места за јадење на реката дух казино.
"Тоа експлоатира оние кои можат барем да си дозволи да изгуби.Тоа води кон повеќе зависности во време кога на алкохол и opioids се веќе предизвикува голема штета на поединци, семејства и заедници," според БРАНОВИДНА TV 10 места за јадење во сан мануел казино. Во прилог на дозволувајќи им на пет локалитетите да започне држи референдуми, по понеделник предлог-законот, секоја држава-законодавниот дом одобри мерка би се уште бараат избирачкиот одобрување пред да може да се движи напред.И не казино лиценца може да се издаде од Вирџинија Лотарија одбор пред 1 јули 2020 година. места за јадење во saratoga казино.