места за јадење на карпести јазот казино

Исто како таму се награда покажува за актери, музичари, спортисти и спортски, покер играчи, особено оние што се игра на повисоко ниво од остатокот од натпреварот, исто така, заслужуваат своето време во центарот на вниманието и да бидат признати за нивните достигнувања.Тоа е каде што на Британски Покер Награди доаѓа во.Сега на третата година, BPA стана премиер награди покажуваат дека почести годината е најдобри покер играчи, настани, сајтови, и да, дури и најдобрите картичка соба ресторан и картичка простор бар во велика БРИТАНИЈА.Како жариште за игра на вештина дека само продолжува да расте, во велика БРИТАНИЈА е дом на некои од најдобрите играчи во светот и на септември 17 на јахта H места за јадење на карпести јазот казино.
Претседател, BPAs ќе го уважиме кој меѓу најдобрите може да се нарече најдобар.Оваа година, BPAs ќе има 17 категории, 11 на кои ќе се гласа од страна на навивачите со три категории apiece се гласаше од судејќи панел и про себе.Без прашање, на две најважни награди на вечерта се за Играч на Годината и Најдобар Интернационален Изведувач.Додека навивачите нема да имаат страна во одлучувањето кој победниците се случува да биде, на панел на судии на чело на одлуки – Џеси Може да се Блеф Европа, PokerListings.com, PokerNews.com и PokerStrategy.com – се некои од повеќето познавања во биз.Како и за читателот избор награди, 11 категории може да се гласа од страна на навивачите, вклучувајќи за Најдобар Парични Играч, Најдобри Турнир Играч, Најдобрите Онлајн Играч, Покер Личност на Годината, како и Најголемиот Придонесувач да Расте & Промовирање на Покер, меѓу другите.Британски играч Сем Trickett е шансите на омилени за да добиете неговото име се споменува во повеќе од само една награда.По сите, Trickett дојде оваа блиску до освојување на WSOP е Голем за Една Капка турнир, завршувајќи како второпласирана да Antonio Esfandiari.И покрај доаѓање во вториот, чиста цврстината на турнирот уште е дозволено Trickett да си одат дома со неверојатни $10.1 милиони евра.Две Крис' се, исто така, во трчање за Најдобри Турнир Играч и Најдобар Онлајн Играч: Крис Brammer и Крис Moorman.Поранешниот има вкупно шест cashes за годината, вклучувајќи петтото место заврши во Случај #57 ($10,000 No Limit Hold ' em – Шест Раце) на 2012 WSOP.Во меѓувреме, таа има седум cashes оваа година, истакнати од страна на турнирот победи на EPT Мадрид, второто место заврши на EPT Берлин, и три cashes во 2012 WSOP.Две други номинирани за Турнир Играч на Годината ЈП Кели кои, во 2012 сам, има 11 cashes, вклучувајќи пет во 2012 WSOP и 12-то место заврши на само-заклучи $258,000 Супер Висока Ролки во Макао и Роберто Romanello и неговата 2012 турнир картичка која вклучува 11 cashes, четири од кои дојдоа во 2012 WSOP.Ако сакате целосна листа на сите 17 категории и да ја добиете вашата шанса да гласаат на 11 Reader ' s Choice категории, да минете во текот на Британски Покер Награди веб-сајт и да го дадат вашиот глас!Секој глас се брои, луѓе!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre места за јадење во песок казино витлеем.