пука за да победи Craps илиноис

ХАНОВЕР, Md.

– Мериленд најголемиот казино ќе биде отворена наскоро.Мериленд Во Живо!се отвора своите врати денес за медиуми преглед.Казино е закажана за да се отвори за јавноста на 6 јуни пука за да победи craps илиноис. На коцкање и забава објект чини околу 500 милиони долари.Кога целосно отворен тоа ќе има за 4,750 слот машини, повеќе од било кој друг казино во моментов е овластен да ги имаат во Мериленд.Тоа ќе биде трет казино да се отвори во државата.Другите се во Perryville и во близина на Океанот Градот.Две другите во моментов се овластени.Еден сајт е дозволено во Балтимор, а друг е дозволено во западна Вирџинија во Карпести Јазот Државен Парк.Казино компании и MGM Летувалишта и Цезар Забава Корп и слот машина гигант Меѓународни Игра на Технологијата се инвестирање во поголем број на слободна-за-игра казина, како што е наведено во денешниот Лас Вегас Преглед-Весник.Некои од новите бесплатно-се игра казина не се поврзани со било земја-врз основа казино или Невада игри примателот. RocketFrog беше развиена од страна на тим на чело со Лос Анџелес-базирани Brett Calapp, кој ко-основач на Centaurus Игри, претплата-базирани игри мрежа која беше продаден на PartyGaming во 2010 година пука за да победи craps машина. Calapp, исто така, беше претседател на Крајната блек џек Турнеја, која беше телевизиско од CBS.Додека се игра на RocketFrog е бесплатен — и постои можност за играчите да купуваат виртуелни чипови за премиум игри — сајт ќе им понуди можности за спонзорирање на бизниси пука за да победи craps машина стратегија.
Calapp рече бизнис може да спонзор страници на сајтот, каде игри маси, карти за играње, чипс и слот машини кои ќе носат бизнис' лого џони казино роден на рака да ја издржи. Facebook, Calapp рече, дава голема публика на потенцијалните клиенти џони казино и коцкари.
"Постојат стотици милиони вградени корисници", рече тој.Други компании имаат shied далеку од Facebook и креирано мобилни игри апликации за паметни телефони и таблет компјутери. S.Картите за играње, која произведува таквите брендови како Пчела и на Велосипед, е вклучена со Zeniz Мобилни Социјална Казино, кој нуди голем број на казино игри, вклучувајќи слот машини и hold ' em покер.Почетна преземете е слободен, но играчите можат да се купат дополнителни чипови џони чан висока удели покер. S.Карти за играње Претседател Марк Хил изјави дека концепт, кој неодамна беше лансиран, е сличен на виртуелната казина најде на Facebook.Првично, идејата е да се изгради Zeniz бренд hp proliant ml350p gen8 ram slots.
"Ние треба да им даде на потрошувачите причина да остане со вас", рече Хил..