џони казино и коцкари маснотии

acau Секретар за Економија и Финансии, Ангажирање Leong Vai Tac, има одговори на критиките од Стив Wynn, претседател и главен извршен директор на Дин Места Ltd, во однос на владината политика за ограничување на бројот на казино маси е дозволено во локалниот пазар.р Leong е riposte дојде во текот посебен недела средба со претставници на Дин Macau Ltd – Дин Установи' локалната подружница –, вклучувајќи го и претседателот и извршен директор Gamal Aziz.Шефот на Макао гејминг регулаторот, Мануел Joaquim das Невес, исто така, присуствуваше на состанокот.р Leong изјави за време на средбата дека Macau владата "цврсто" стои на масата капа, според официјалната верзија.Политиката има за цел да се ограничи зголемувањето на телевизија дилер табела броеви до 3 проценти соединение годишен проширување до крајот на 2022, од базата на 5,485 маси снимен на крајот на четвртиот квартал во 2012 година џони казино и коцкари маснотии. Тие политики не може да се промени на некој каприц," Г-дин Leong рече, според неофицијален превод на англиски на оригиналниот владата соопштение за медиумите.lthough на португалски верзија на владата за ослободување не се спомене Дин Макао со името, тоа беа вклучени фотографијата (горе) на средба помеѓу Г-дин Leong и Дин Macau претставници.n четврток Г-Дин имаше силно го критикуваше Macau владата табела за распределба политика, нарекувајќи го "срамота и смешно" џони чан покер соба хјустон. Табела ззп е единствен повеќето counterintuitive и ирационален одлуката што беше некогаш направени," Г-Дин рече на конференциски повик со инвестиции аналитичари по Дин Места пријавени на третата четвртина резултати.Тој додаде дека е "фатален" дека казино оператори во Макао пазарот само би знаеле колку нови-да-пазар табели тие ќе бидат распределени од страна на владата, неколку недели пред отворање на нови својства. џони казино вибрации твое и мое.