Zynga Poker No Big Table

На Коцкање Комисија (GC) во велика БРИТАНИЈА се соочува со сериозни прашања во врска со неодамнешните колапс на спортски обложувања платформа Фудбал Индекс кој отиде во администрација минатата недела.Темни облаци се собираат над велика БРИТАНИЈА коцкање регулаторот по заврши криза на познатиот обложување платформа за кои е дозволено играчи да се профитира од купување и продавање на акции во вистински фудбалски играчи.Комисијата се пресели на за суспендирање на лиценцата на компанијата оперативни Фудбалски Индекс платформа, BetIndex Ограничен, Март 12, поради загриженост "активности може да се врши во наводни потпирање на лиценца, но не е во согласност со условите на лиценцата", подигање на сомневање за соодветноста на оператор, да продолжи со лиценциран активности.Бура за Фудбал Индекс започна на 5 Март кога операторот ја објави својата одлука да ги намалите играч исплати дивиденда на платформа, одлука која доведе играчот цена тагови да потоне фаќање на многу клиенти off-стража.Некои од незадоволните клиенти отиде на социјалните медиуми да се пропустливи нивната фрустрација, како тие беа во можност да се развивам своите акции.Подоцна, Фудбал Индекс суспендирани операции и најави дека отиде во администрација поради ликвидносни проблеми, оставајќи корисници' пари заробени на платформа.Фудбал Индекс, исто така, имаше својот спонзорски договор со Првенство клубови во Нотингем Шума и QPR веднаш падна како резултат на компанијата паѓање во администрација.Неодамнешниот развој покрена сериозни проблеми во однос на коцкање надзор и принудени Коцкање Комисија извршен ДИРЕКТОР на Нил Мек Артур за да ја објави својата оставка со непосреден ефект.Комисијата е шеф повлекува надолу не беше доволно за регулаторот за да го намали притисокот од парламентарните сили да го објасни неуспехот да се заштитат корисниците на платформата во период на тековен преглед на Коцкање Дело 2005 година zynga poker no big table. Ричард Holden, ПРАТЕНИК од Конзервативната Партија и член на Сите Страни на Парламентарната Група за Коцкање Штета (APPG), бара GC за решавање на некои клучни прашања во однос на надзорот, се наведува дека постоечката регулатива е непогодни за употреба.Тој отиде на етикетата на Фудбалот Индекс криза како "најсериозен катастрофа" за коцкари во велика Британија денес.Работната Партија ПРАТЕНИК Каролин Харис, исто така, обвинет за Коцкање Комисија на прави ништо за да се заштити punters против "ужасно практика", усвоен од страна на платформа оператор за да ги експлоатираат и да трик на корисниците, додека некои Пратеници сметаат Фудбал Индекс не треба да се одобри за лиценца по лажни клиенти да се позиционираме повеќе како инвестиција платформа од коцкање еден.И покрај тоа што операторот рекламира својата платформа како инвестиција, тоа никогаш не беше одобрен од страна на Финансиските Однесување Орган (FCA), оставајќи корисниците на средства да бидат третирани како облози и да не се заштитени под Финансиски Услуги Надомест Шема (FSCS).Како што е објаснето претходно од страна на портпаролот на GC, коцкање услуги се користат од страна на клиентите на сопствен ризик со никаква гаранција дека клиентот парите ќе се чуваат на посебна сметка од операторот.Портпаролот понатаму забележува дека лиценцирање вклучени стабилност и финансиски околности проверки но ниту дневниот надзор ниту реално време следење на операторот финансиската состојба.По ненадејната оставка на Нил McArthur, новиот потсекретар на надзор велика БРИТАНИЈА коцкање закони во DCMS Јован Whittingdale беше објавено за да се сретнаа со раководните лица во GC да се одржи френк дискусии во однос на Фудбалот Индекс последици.Еден од најголемите казино и sportsbook оператори во САД, MGM Места Меѓународни, е на работ на завршување договор го гледа како игра-промени. MGM сака да купи од Entain Саладин целосно да се контролира заедно-led BetMGM спортски обложувања оператор, а сега е слободен да се направи уште еден обид.Назад во јануари, MGM Elas Дигитални, софтверска компанија во blockchain простор, има поднесено извештај за Австралискиот Сенат детали за можностите на Bitcoin SV.Трудот беше поднесен како дел од поголема група на 60 трудови од индустријата претставници, вклучувајќи крипто размена на Kraken, банкарски и осигурителни компании, регулатори, и дури и Австралија централната банка. Elas тврди епизода седум од Hashing Надвор, Transmira основач Роберт Ориз открива она што бенефиции зголемени реалност, заедно со Bitcoin SV технологија, може да се донесе за казино оператори.Ориз признава важноста на BSV е висока скалабилност.Исто така, тој предвидува дека зголемени реалност (AR) може да се користат во иднина за маркетинг кампањи, како и премостување на државата Илиноис имаше многу успешен месец минатиот месец со својата видео игри терминали (VGT), кои објавија приходи, која беше малку повеќе од $213 милиони евра.Тоа е голем се зголеми во споредба со претходните две години, како на приходите е 57% повисока од VGT приходи направени во јуни 2019 како да го отклучите креатура слотови. Еден од предложениот план за да им овозможи на казино посетителите да пушат цигари на игри подови е shelved од Shreveport Совет. Councilman Џејмс Flurry воведе измени неодамна, во која тој се надеваше, патрони во казино објекти ќе бидат во можност да пушат.Амандманот не се случува да ја видат светлината, што значи Shreveport е казина ќе бидат Две одделни сметки (S 269/ H 506) во Масачусетс со цел да се легализира спортско обложување се движи напред на Светилник Хил, како комитетот беше дадено до недела да гласаат за нив.Две Сметки се Движи Напред за Гласање Масачусетс може наскоро се придружите на соседните држави во дозволувајќи им на своите жители да облог на спортот.На две посебни сметки за добивање на најновата коцкање индустрија вести доставени директно до вашиот inbox.Велика БРИТАНИЈА е одговорна коцкање добротворна организација, GambleAware, објавени детали во врска со донации и ветувања што се добиени од бизниси кои произлегуваат приходи од коцкање во велика Британија.Добротворната организација истакна дека го добил $3.2 милиони долари во донации и залог за три месеци што завршува на 30 јуни 2021 како да го отклучите креатура слотови брзо. Најголемата донација која GambleAware примени беше $2.7 милиони евра, обезбедени од страна на Entain, еден од Коцкање технологија компанија Playtech соопшти денеска стана првиот да бидат доделени на новите Б2Б побезбедно коцкање стандард награда на GamCare.Прво Примачот на Признавање Playtech доби признание од велика БРИТАНИЈА е водечки провајдер на информации, совети и поддршка за проблемот коцкари за неговото казино производ и платформа операции во својот дом пазар, Во потрага да ги направи своите игри портфолио се повеќе различни и да се обезбеди играчи со подобар игри искуство, SkillOnNet соработува со Том Рог Игри.Како онлајн казино софтвер услуги, SkillOnNet има работено со некои од светските водечки брендови и Том Рог партнерство ќе додадете многу квалитетни содржини.Том Минатиот петок, Белгија е на Советот на Министри одобри измените и дополнувањата на 'Кралскиот Декрет за Игрите на среќа и Заштита на Играчите (1999).Белгија ја Намалува Неделно Задолжителен Депозит Ограничување на Белгија е и Министерот за Правда и Заменик-Премиер, Винсент Ван Quickenborne, предложениот нацрт-измени на Белгија на " Кралскиот Декрет за Игрите на среќа и Заштита на француски коцкање регулаторот L'Autorité Nationale des Jeux (ANJ) скрши својата пракса да не се спомене особено оператори по јавно именување Stake.com и cbett.gg за тие претставуваат опасност за јавноста.Укажување на реформите Брендови за Прв Пат на национално коцкање чувар блокирање издадени наредби за двете коцкање домени и нареди француски интернет сервис провајдери (интернет провајдерите) Тоа лесно може да се рече дека глобалната гејминг индустријата никогаш не е досадно.Таму е секогаш нешто се случува, и оваа недела не беше исклучок.Иако COVID-19 се обидува да се закануваат економии уште еднаш, има уште многу позитивен импулс се гради за поголема, повеќе успешни игри на пазарот.Таму е дефинитивно L'Autorité Nationale des Jeux (ANJ), Франција е коцкање регулаторот, издаде предупредување до сите оператори по разгледување на нивните обложување практики за време на Евро Првенство 2020 фудбалски шампионат.Преглед изјави дека операторите преминал линијата со нивните маркетинг како бројот на реклами е премногу голема.Регулаторот очекува оператори да се намали, или нови Вилијам Хил најави дека тоа стана насловен спонзор на инаугуративната "Дербито на Шампионите," велика БРИТАНИЈА коњ тркачки е првиот тим-врз основа на конкурс.Вилијам Хил да стане насловен спонзор на Дербито Лига Вилијам Хил стана насловен спонзор на Дербито на Шампионите, велика БРИТАНИЈА коњ тркачки е првиот тим-врз основа на конкурс.Спонзорство има за цел да Го оживее Европската Игри на среќа и Обложување Асоцијација (EGBA) покажаа поддршка за неодамна објави предлог за ажурирање на анти-перење пари и борба против финансирање на тероризам, правилата од страна на Европската Комисија (ЕК).Новите правила може да влијае на ЕУ коцкање сектор, но пред да дојдат во сила, тие треба да добие одобрување од Европскиот Парламент и Советот.ЕК Коцкање технологија снабдувач Еволуција објавен денес привремена првата половина година ажурирање, објавување на повеќе од двојно оперативен профит како индустрија продолжува да се забрза.Вториот Квартал Преглед На компанијата откри приходи во вториот квартал од 2021 достигна €256.7 милиони ($320 милиони евра), што претставува зголемување од 100% од €128.3 милиони ($151 милиони евра) што е објавено во соодветните четвртиот LPGA големи е врз нас, со конкурентна акција брзо преминот кон Европа и Evian Првенство ветува да биде секој малку како забавна, како и претходните настани.Денес, можеме да ги разгледаме во Evian Првенство шансите, кои ќе функција без недостаток на талент како некои од најдобрите женски голфери кои се доаѓа во за Следното успешна IEM Келн LAN, ESL најави дека тоа ќе се движи назад ESL Про Лига Сезона 14 за онлајн формат како да го отклучите ниво 80 рулет ffxiv. LAN Настани Не се Тука за да Останат Само Уште светот е надвор од пандемија, а потоа повторно, тоа е не.Обновување е тековен одлив и текови со мерки крена PGL се гледа во можноста на движење на CS:GO Поголеми во октомври на друга локација во случај Шведска прашања порестриктивни упатства за ракување со пандемија.
PGL во Разговорите за Промена на Стокхолм M казино и индустријата за игри австралија.