е Pechanga казино отворање наскоро

Атлантик Сити е Borgata казино, Њу Џерси е регулирана онлајн коцкање лидер на пазарот, наводно, е преосмислување неговата врска со онлајн снабдувач на технологија Bwin.партија дигитална забава.Во четвртокот, eGaming Преглед цитирани извори велат Borgata управување беше толкувањето на нејзините Bwin.партија однос поради загриженост дека Bwin.партија е новиот сопственик GVC Стопанства нема да се квалификува за Њу Џерси игри лиценца е pechanga казино отворање наскоро. GVC, кој го погоди договор за да се здобијат со Bwin.партијата минатата година, изјави во времето што ќе се применува за Њу Џерси лиценца со цел да ја задржи својата пазар-водечки онлајн присуство во државата.Но GVC има значително присуство во многу сива и црна пазари и изјави својата намера повторно да го внесувате Bwin.партија брендови во пазари Bwin.партија излезе во 2013 година пред да го добива својот Нов Дрес лиценца.eGR е извори тврдат дека Borgata е составен со 'План Б' врз основа на нејзините сомнежи за GVC способноста да се расчисти регулаторни пречки, како и прашања во врска GVC заложбата на пазарот.На Borgata, наводно, веќе се започнати дискусиите со друга технологија добавувачи.На GVC портпарол рече GVC остана "обврски" за добивање на Њу Џерси лиценца и видов "без причина" зошто неговата примена не ќе бидат прифатени, Но само минатата недела GVC извршен ДИРЕКТОР Кенет Александар беше downplaying важноста на Њу Џерси договор, велејќи стекнување беше за добивање на контрола на Bwin.партијата на технологијата и брендови", а не за НАС." Bwin.партијата има 55% од акциите во САД се соочуваат со заедничко вложување со Borgata е ко-сопствениците Бојд Игри и MGM Места е pechanga казино. Bwin.партијата има потпиша потенцијалните онлајн партнерства со казина во Пенсилванија и Калифорнија кој исто така може да биде, за посегнување треба да GVC е НИ амбиции да успее или неговиот интерес исчезнуваат.Во меѓувреме, Borgata само најави дека ќе потроши $50m spiffing до нејзината тули и малтер сопственост е не-игри на хотелот.Овие подобрувања вклучуваат нови 3,200 квадратни метри отворен базен да се ривал оние некогаш популарната Лас Вегас пливање дупки, нов ноќен клуб и повеќе состанок и конференција простор.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер соба се отвори.