Parfumerie Geant казино план де Campagne

Тоа беше само една игра за Луисвил одбранбен Теди Bridgewater да свод до врвот на Heisman шансите откако стави напред шоу-запирање на извршување против Охајо, во отворањето неделата на колеџ фудбал.Ставање било тежина оваа рана, иако, се уште е доста предвремено како Geno Смит ќе ви кажам.Но, еј, Bridgewater беше жешка име во текот на викендот, топла барем да се види неговото име како нов омилен да победи на Heisman Трофеј, оваа година.Во 5/1 шансите, Bridgewater стана пред тркач за колеџ фудбал е најпрестижната индивидуална награда по стои во 9/1 наслов во сезоната.Новиот шансите му се стави над preseason омилен Braxton Милер, на Охајо, Држава одбранбен кој сега се наоѓа на 13/2 parfumerie geant казино план де campagne. Актуелниот Heisman Трофеј победник Џони Manziel, свежи исклучување на неговата "benching" против Ориз се уште има некои прилично примамливата шансите на 15/2, само напред на друг пар на quarterbacks – Орегон е Марко Mariota и Clemson е Tajh Бојд – кои имаат 8/1 шансите за нивните имиња parfumerie geant казино villefranche sur saone. Quarterbacks обично доминира во оваа награда со мал број на исклучоци, на работи на грбот.Всушност, од 2000 година, 11 од последните 13 Heisman победници биле quarterbacks (Reggie Буш и Марк Ingram, и двете работи грб, освои награда во текот на 2005 и 2009 година сезони, соодветно) докажува дека ако сте оставајќи пари на било кој да победи Heisman Трофеј, ти си подобро скокање на секој еден од достапните Qb е на одборот.Тоа значи Мајами назад Војводата Џонсон (10/1), Орегон назад Де'Anthony Томас (15/1), Јужна Каролина одбранбени крајот Jadeveon Clowney (15/1), и Алабама назад T parfumerie geant казино ла foux.

Yeldon (15/1) се всушност повеќе шанси отколку нивните линии укажуваат на тоа.Колку доверба ќе се стави на Bridgewater перформанси во текот на викендот е целосно зависи од вас.Но, со распоред кој не вклучува рангираните тимови, има добри шанси дека Bridgewater е еден од оние сите времиња голема редовни годишни времиња кои на крајот ќе ѕвони шупливи поради paperweight натпревар на неговиот тим мора да се соочи за целата година.Тоа може да биде и проклетство, или тоа би можело да биде благослов.Но едно нешто што сите можат да се погледне назад на: Geno Смит беше јасно пред-тркач да победи на Heisman минатата година по еден месец во сезоната.Тогаш тој отиде во резервоарот, докажува дека не е важно колку жежок ќе почнете, целото тело на работа во текот на годината сепак ќе се утврди дали ќе се заокружи стане финалист за наградата, а уште помалку победи за тоа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre parfumerie geant казино st anne.