колку пати може да се правам на дијамант казино Heist

NetEnt биле зафатени во близина на крајот на месец септември со друг слот игра ослободување, овој пат со ослободување на нивните Конан Слот.Врз основа на Конан Варваринот и веднаш препознатлив како силен стрип, филм и ТВ херој колку пати може да се правам на дијамант казино heist. NetEnt е адаптација карактеристики на трговска марка, чувствувате слотови дизајн, песна и игра.Вработување на шест ленти, четири реда и кој 24 плати линии, првите впечатоци на Конан изгледаат добро, со уредно графика и звук влијае во игра, NetEnt имаат голема надеж за Конан.Брајан Аптон, NetEnt Директор на Игри, зборувајќи за тој ослободување на Конан, рече: "Со глобално сакаше бренд и легендарниот централниот лик, Конан е совршен прилог на NetEnt портфолио на лиценцирани наслови." "Ние сме остана верен на сето она што го има направено Конан толку популарна во текот на последните 50 години и се додаваат некои вистински NetEnt допира и страшно пресврти кои го прават Конан Видео Слот неверојатно борци игра со низа фантастични карактеристики." Играчи имаат шанса да победи до 2,016 пати дека залог удел и, исто така, шанса да се погоди повеќе функција бонус игри, вклучувајќи ги и трите слободен врти режими.Конан има пријавено RTP на 96.01% и се приклучува на NetEnt е разновиден спектар на лиценцирани игра содржина, како што се Џими Хендрикс, Narcos, Викинзи, Jumanj и Планетата на Мајмуните.Конан е од сега и на располагање да се игра на сите акредитирани NetEnt казина тука на Casinomeister.Симон Рајт е и играч и набљудувач на онлајн казино индустрија за над 15 години.Неговото познавање на онлајн казино индустријата – за да ја вклучите спортски е масовна.Не многу луѓе имаат искуство или неговото знаење за онлајн коцкање.Неговото поклонување на фудбалот е исто така забележано.Тој има насликано неговата куќа сина (Chelsea) и иритира неговите соседи со локалните фудбалски песни на играта дена. колку пати може да се кладиме во blackjack.