Aprender на Jugar ал покер Facilmente

На Ponca Племето на Небраска објави во понеделникот дека првата фаза на игри објект во моментов во изградба на нивните суверени земјиште во Картер Езеро, Ајова е проектиран да се отвори во крајот на октомври 2018. Според официјалното соопштение (pdf)...

На Небраска племе, исто така, откри дека новиот казино ќе биде именуван Prairie Цвет Казино, откако поранешниот Шеф Стои Мечка ќерка кој почина за време на принуден отстранување од татковината, во североисточна Небраска да Индиска Територија во Оклахома.Планови пост фаза: На федерално признат племе планови за проширување на основата на игри објект, така што тоа може да обезбеди повеќе работни места, забава и економскиот развој на регионот се во движење и наводно ќе биде објавен кога финализиран aprender на jugar ал покер facilmente. Ponca Племе од Небраска за Претседател Лери Рајт, Jr aprender на jugar ал покер на интернет гратис. се вели во изјава... "По исцрпна предвид и вреден придонес од нашите Племенски членови, ние сме среќни да објавиме Prairie Цвет Казино како името на игри објект се гради на нашите племенски земјиште во Картер Езеро она што го прави проверка значи во texas holdem.
"Со неговото име, ние го почитуваме нашиот Племе минатото и жртви нашиот народ го направија, додека трасирање на нов пат на просперитетот на нашиот Племе. The Prairie Цвет Казино ќе ни овозможи подобро да им служи на нашите членови, а носат економски развој и раст на Картер Езеро регионот." Имот атрибути: Дополнителни информации за Prairie Цвет Казино вклучува: Во јуни оваа година, Ponca Племе одржа земјата-кршење на церемонијата за казино, кој се наоѓа во малиот град на Картер Езеро, кое се наоѓа географски на западната страна на Реката Мисури, во непосредна близина на Omaha, каде казина се нелегални.Надежта е дека претпријатието ќе ги привлече голем број на нејзината иднина играчи од она што е на државата е најголемиот град.Правен расправии: Изградба на Prairie Цвет Казино доаѓа по една деценија на тужби, жалби и правните коментарите, вклучувајќи серија на одлуки од Националниот Индиски Игри Комисија (NIGC).Во ноември минатата година, NIGC даде племето зелено светло да се стави казино на пет хектари на својот племенски земјиште во Картер Езеро.Казино е, наводно, се обврзани да се соочи со тврд натпревар од три казина веќе се наоѓа во Ајова е Pottawattamie Каунти, вклучувајќи го и Потковица Советот Bluffs и Harrah ' s Советот Bluffs, како и Ameristar Советот Bluffs.Според соопштението, големото отворање датум на казиното ќе бидат откриени како изградба на казино nears завршување. она што го прави проверка значи во покер.