4 парче долго слот Toaster нерѓосувачки челик

Borgata е прв милион долари онлајн покер промо успех Cedar Knolls, Њу Џерси покер фан Myroslaw "onetime99" Woroch (40) стана првата размена на инстант милионер создадени во Borgata Казино онлајн покер промоција на "Њу Џерси е Следно Покер Милионер." Со типична казино индустријата самоувереност и талент, Worock беше крунисан следниве онлајн турнир на Borgata Покер веб-сајт што кулминираше во едно телевизиско првенство настан одигра живеат во Borgata Hotel Casino & Spa.Во главите нагоре, Woroch одржа 600,000 чип предност во однос на финалниот противник Стивен "ChipsJammed" Едвардс, која тој ја стави на добар употреба во брзо победата способен и утврдени ривал 4 парче долго слот toaster нерѓосувачки челик. Woroch никогаш не освои повеќе од $7,000 играње покер пред ова изминатиот викенд, сепак, дека сите се промени кога тој flopped права во дефинитивна рака против Едвардс, ефикасно остварување на Cedar Knolls играч Градината Државата најновите милионер.

"Тоа беше навистина надреалистички искуство кога знаев дека морам него победи", рече Woroch blackjack model 14 halo attack. "Кога последната картичка излезе мојот емоциите беа само работи диви." Woroch освои својот пат во Следната Покер Милионер Полу-Финалето преку BorgataPoker.com 1 Точка за Влез на Турнирот на декември 19, а потоа outlasted поле на 2,177 играчи на 5-ти јануари да го обезбедат своето место на конечната табела на Borgata.Тој bested четири други учесници кои се квалификувани преку BorgataPoker.com и уште тројца од својот партнер сајт, PartyPoker.com да победат во сон покер пакет кој вклучува WPT Алфа 8 супер high roller седиште, а WPT Светското Првенство седиштето, две записи во $3,500 WPT настани што се одржа во Borgata, 52 турнир записи во онлајн недела $50К и $8000 во живо турнир од календарот на Borgata blackjack model 125 for sale. "Њу Џерси е Следно Покер Милионер претставува историски настан во еволуцијата на интернет игри", рече Borgata директор на покер операции Винс Alonge.Едвардс заработил $25,000 тркач до провери и Borgata турнир пакет.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] blackjack model 13 halo attack.