кога казиното ќе биде отворена во мичиген

Ли Дејви седнува со германски megastar, Fedor Holz, да се зборува за неговите ставови за среќа, неговиот нов бизнис проект се Подготвуваат Ум, и многу повеќе.Јас сум седи во Кафе #1 со пријатели кога им велам јас треба да се направи остра exit (излез) кога казиното ќе биде отворена во мичиген. "Каде што ви се случува?" Прашав мојот колега кога казиното ќе биде отворена во канада. "Имам интервју." "Кој со?" И тоа е во овој момент каде што работите се малку Близначки Врвови кога ќе се споделување на кислород со луѓе од надвор на покер во светот.Јас му зборувам за ова 23-годишно стариот волшебник кој успеа да победи над $20 милиони играње покер во прашање на неколку години, полу-пензиониран, се вратија да заработи неколку милиони евра повеќе, и сега трошат своето време обезбедување на возилото за луѓето да се најде нивниот креативен гениј кога казиното ќе се отвори. "Зошто да не може да победи за да победи $20 милиони?" Дојде блато-стандарден одговор.Тука е дека малиот волшебник зборува за среќа, се Подготвуваат Ум, и во целина многу повеќе.Последниот пат кога зборувавме разговаравме за да оди надвор да поминат некое време да размислуваат за тоа како ви се случува да му служи на светот, што се случи? "На лично ниво, најдов место каде што можам да бидам среќен.Тоа беше многу важно да дознаам како сакав да продолжи со покер и мислам дека јас сум многу блиску до тоа решение, фокусирајќи се на точки каде што јас мислам дека тоа е голема вредност за мене како човечки; целата покер работа на средба моите пријатели и играње во добри игри." Па 'вредност' за вас не е толку многу игри, но заедница искуство што го опкружува игра? "Ова е начинот на кој се повеќе е важно да ме сега.Тоа е нормално за покер играчи да бидат профит ориентиран, бидејќи тоа е мерењето на успехот, и така ми требаше некое време и рефлексија да се дојде до точка јас сум денес.Тоа е начин полесно кога сте биле успешни, јас не сум сигурен дека тоа е можно за да стигнат до овие заклучоци кога сте во мелење.Но, денес јас сум повеќе фокусирани на трошење на време со моите пријатели, играње конкурентна игра и забава." Јас неодамна го заврши читањето на Sapiens од Yuval Ное Harari, и тој го поставува прашањето: дали сме посреќни денес од нашата хантер-gatherers на минатото.Која е вашата дефиниција за среќа? "Јас не имаат по себе дефиниција.Мојата лична перспектива е што имаат чувство ние го нарекуваме среќа.Тоа е се стремат кон напредок.На долг рок; тоа е можеби задоволство.Малку се допаѓа како Будизмот го става – не perceiving негативни и позитивни емоции, само се и perceiving работи за она што тие се кога казиното ќе биде отворена во калифорнија. "Јас го следам чувство имам, и тоа чувство е природно за човекот.Ние сите го гледаат тоа различни преку искуствата кои ги имаме во животот: како што израснал и нашите интеракции со луѓе, но природно чувство ќе биде прилично слични, и сите ние гравитираат кон одредени работи.Среќа е прилично индивидуално, и она што ме прави среќен е сума на сите искуства не сум имал изминативе неколку години.Денес, тоа е патување, запознавање на нови луѓе, со голем разговори, трошење на време со моите пријатели луди лос казино mountlake тераса. "Се чувствувам како да сум во една од најпознатите постојано среќен држави јас некогаш сум доживеал.Целата поставка е голем и поврзување со позитивни и светли луѓе во текот на последните неколку години се исплатува." Колку е важно е финансиски безбедност кога станува збор за среќата? "Финансиска сигурност е многу за влијанието и слобода.И двете имаат 'влијание' и се 'слободни' оглед на многу за мене и ме ослободи поблиску до таа состојба на среќа." Како не ви намера да направи 'влијание' и кои ќе имаат корист? "Гледајќи назад на покер, голема причина за мојот успех беше страст што ме натера да инвестираат секоја слободна минута го имаше во обидот да се стане подобар играч.Тоа е зошто јас ќе се фокусира на она што јас сум страсна врска, и се надевам дека, што се развива во имаат позитивно Влијание врз луѓето луди лос казино храна мени. "Јас отсекогаш сум се страстни за доживување креативност, без разлика дали е за себе или другите луѓе и сакам да се создаде амбиент за да се поттикне креативно дејствување во сите облици.Гледањето на некој ставање неговото или нејзиното срце во создавање на нешто – тоа ме исполнува, а тоа е причината зошто ние го основана нашата компанија се Подготвуваат." Креативноста е страст на рудникот, како ќе се Подготвуваат да ми помогнете подобрување на таа област на мојот живот? "Гледам тоа како едно долго патување.Ние сакаме да се создаде и поддршка на производи и компании кои ја засили нашата креативност во многу различни начини.Со нашиот прв потфат Рл Ум ние сакаме да се справи со предметот на ментална сила и подготовка.Заедно со Елиот Икрата, еден начин на размислување тренер кој работи со светска класа спортисти во сите области, ние излезе со различни 10-минутна аудио ленти на Премиерот за специфични ситуации.Таа се движи од подготовка за секојдневни ситуации на нашите про-делот каде што работат заедно со врвни изведувачи да ја испорача најдобри содржина да се подготват за сите видови на спортски ментално.Тоа што сега ги вклучува фитнес, покер, e-спорт и ММА и ние секогаш се работи на проширување понатаму." Значи сакате да се направи влијание на светот преку помагање на повеќе луѓе да го искористат нивното влијание врз светот од страна на помагајќи им се посветам на својата креативност и изразување, наместо да бидат заглавени на авто-пилот и по правилата на општественото условување? "Yes.Сакам да се оди подалеку од верувајќи дека ние секогаш знае сè подобро – повеќе кон слушање и на луѓето и им даваат слобода да ги направат своите сопствени одлуки.Највозбудливите работи сум искусен се кога не постојат ограничувања на сите.Јас верувам дека при што притисок далеку ќе ги поттикне своите креативни акција." Кои се ограничувањата што се одржа назад? "Начинот на кој јас пораснав не беше многу компатибилни со општествени правила кои ме натера да се потисне многу од моите природно однесување.Мојот начин на учење и размислување отсекогаш биле сосема различни, што резултираше со голем број на конфликти и доведе до мене се обидуваат да се прилагодат, како добро што е можно.За да се одговори на вашето прашање, многу малку толеранција и строг поглед на тоа како работите треба да се одржи ме врати многу." Да биде јасно, дали вие велите дека имало општествената норма, каде што израснал, но вие не беа во можност да се приспособат на таа норма, што доведе до конфликти? "Да" луди лос казино mountlake тераса мени.

Тоа мора да е исклучително тешко за вас? "Да бидам искрен, мислам дека клучот е некој што се грижи за вас.Јас не се тоа премногу лесно, но јас имаше луѓе околу мене кои ме сакаат и трошат многу енергија имаат позитивно Влијание врз мојот живот." 2017: годината на трпение; објасни? "2016 година беше година на промени за мене, речиси запирање на покер во целост на крајот на годината и фокусирајќи се на нашиот бизнис.Па јас се чувствуваат како да се во нова област сега и почнувајќи од дното повторно јас мора да се потсетиме себеси дека не се ништо без ставање во обид.Тоа е зошто 2017 јас треба да се фокусираат на она што се чувствува добро и десно и повеќе важно – бидете трпеливи." Верувате доверба е вештина, објасни "јас верувам дека тоа е само како ги перцепираме себе си во однос на другите.Ако сте ментално силни можете да ја промените вашата перцепција на нештата – затоа мислам дека може да се обучуваат за да станат посигурни." Како не ви е предвидена се Подготвуваат им помага на луѓето да разбере за нејзината моќ на перцепција? "Со комбинирање на најдобри ресурси на едно место и правејќи ги достапни.Сакам да им обезбедиме содржини кои многу ми помогнаа во текот на моето патување да стане успешна во мојата област." Вие сте поврзани со Noetics и се работи на Подготвуваат Ум – што се вредностите кои се важни за вас, кога ви ги даде вашите пари/време за да бренд? "Автентичноста и создавање вредност.Луѓето, на производ и бренд, имаат за транспорт на иста порака – и што пораката мора да биде силна еден.Ми се допаѓа Noetics, бидејќи тоа е автентичен.Постојат голем број на работи кои треба да се подобри, но тие вредност квалитет и индивидуалност, што мислам дека е одлично." Кои се главните учење на поени кои сте ги направиле далеку од вашиот интерес во овој бизнис изминатите 12 месеци? "Кои извршувањето е клучот за напредокот.Јас постојано треба да ги принуди себеси и луѓето околу мене да ја напушти нашата удобност зона и да го пробате нешто ново.Бидејќи без разлика дали ќе пропадне или ќе успее, ќе научат нешто ново." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.